E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Grua

Etiketim: grua

Gruaja refugjate në Siri kërkon të kthehet në Kosovë

Ka tre vjet që Edina (emri i njohur për redaksinë), një grua nga Prishtina, kishte shkuar në Siri për t’iu bashkuar burrit të saj,...

“Europa është një grua”

Me zgjedhjen e eurodeputetit italian David Sassoli në krye të Parlamentit Europian, plotësohen postet kyçe të BE-së për pesë vitet e ardhshme. Vlen të...

Cilat janë vendet më të këqija në botë për të qenë...

Është e vështirë të krahasosh vende të ndryshme të botës, ku realitetet politike dhe kulturore mund të ndryshojnë shumë, por ka disa tregues që...

Austria zgjedh kancelaren e parë grua

Austria ka caktuar kancelaren e parë grua, e cila do të udhëheqë vendin deri në zgjedhjet e parakohshme të shtatorit. Kryetarja veterane e Gjykatës Kushtetuese,...

Njihuni me gruan me mjekrën më të gjatë në botë

Jemi mësuar të shohim meshkujt me mjekra, por jo edhe femrat. Këtë rekord e mban një grua në SHBA e quajtur Vivian Wheeler. Ajo kur...

Doktori gjen 4 bletë që jetonin brenda syrit të gruas

Një grua nga Tajvani kishte katër bleta të vogla që jetonin brenda syrit të saj. Bletët u zbuluan gjatë një kontrolli mjekësor që gruaja bëri....

Gruaja gjendjet e pajetë nga fqinjët, ja dyshimet e para të...

Një 57-vjeçare është gjetur e pajetë në banesën e saj në Selenicë, të Vlorës. Policia bën me dije “dyshohet se shtetësia 57 vjeçe H.E është...

“Profecia e Curandera”: një libër që duhet të lexojë çdo grua

“Gjyshe, çfarë mund të mësosh nga një gjarpër?” “Kjo kafshë mëson se jeta është lëvizja, rinovimi dhe përtëritje. Çdo vit kur lëkura e tij është...

Ndryshim historik, një grua do të shkojë në Mars

Me shumë gjasë, personi i parë që do të mbërrijë në planetin e kuq do të jetë një grua.  Së fundmi, i ftuar në...

Grua e vendit tim, grua sfiduese e kohës në kapërcyell…

LUTJE DHE BEKIM PËR ÇDO GRUA Nga Albert Vataj - Jam matur sa herë të të rrëfej këtë të vërtetë dhe gjithnjë kam drashtur. Frikësohesha së...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com