E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Grida Duma

Etiketim: Grida Duma

Duma: Listat e hapura i japin fitoren PD-së! Lubonja: Rama fitoi...

Ish-deputetja Grida Duma tha në emisionin “Real Story”, në News24, se nëse ka një gjë që e bën fituese Partinë Demokratike janë listat e hapura. “Nëse...

Duma: Listat e hapura nuk e përçajnë partinë

Grida Duma, anëtare e Kryesisë së Partisë Demokratike, deklaroi në studion e Ditari në A2 se është pro listave të hapura. “Unë mendoj që duhet...

”Duhet të ketë protesta”, Duma: Nuk do të na fali njeri

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma thotë se është e papranueshme që në 30 vite tranziocion, nuk është zgjidhur ende çështja e pronave, ndërsa integrimin...

”100 mijë lekë për t’u varrosur”, Duma: Ky shtet të lë...

E ftuar në ''FaxNews'', ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka folur për ndihmën sociale por jo vetëm. Duma shprehet se duke dhënë pak ndihmë,...

Duma: PD duhet të tregojë që ka forcë. Listat e hapura...

Në intervistën e saj për ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, ish deputetja e PD-së Grida Duma, e pyetur nga gazetari Arion Sulo lidhur...

Duma: Opozita duhet të mbajë fjalën për protesta. Duhet të tregojë...

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, në një intervistë për “Syri TV” e pyetur lidhur me tezën e saj se opozita duhet të jetë në...

Reforma zgjedhore, Grida Duma: Sistemi i Kosovës, i përshtatshëm për Shqipërinë

Opozita kërkon ndryshim të sistemit. E ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, ish-deputetja e PD, Grida Duma thotë se propozimet e opozitës...

Grida Duma: Opozita duhet të dalë në shesh, t’a rrëzojmë Ramën...

Ish-deputetja demokrate Grida Duma u ka bërë thirrje të gjithë demokratëve dhe opozitarëve që të protestojnë kundër qeverisë "Rama" deri në largimin e saj....

Ekskluzive/Duma: Për 6 vite, Rama iu hakërrye Europës, tani mban peng...

Intervistë për "Koha Jonë", ish-deputetja e PD-së, Grida Duma: Vendimi është vulosje e faktit që nuk ka Europë me këtë qeveri dhe duhet kryer ndryshimi Intervistoi:...

JO negociata/Duma: 6 arsye pse vendimi ndikon negativisht

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Grida Duma, pas refuzimit të Këshilli Europian i bëri negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, thotë se...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...