Ballina Etiketimet Greva

Etiketim: greva

Greva e pilotëve të “British Airways” – Anulohen 1,700 fluturime. Sindikata...

Pilotët e British Airways kanë nisur një grevë dy-ditore të Hënën, duke pezulluar thuajse të gjithë fluturimet,  për shkak të një konflikti në lidhje...

Greva, Berisha inkurajon pedagogët: Mbroni me çdo çmim universitetet!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas grevës 1 ditore të pedagogëve të Fakultetit të Histori-Filologji. Përmes një postimi në "Facebook", Berisha e cilëson vendimin...

Greva në aeroportet e Gjermanisë – Anulohen mbi 600 fluturime. ...

Më shumë se 640 fluturime janë anuluar në Gjermani ditën e Enjte, për shkak të grevave të stafit të sigurisë në aeroportet e Duesseldorfit,...

Studentët refuzojnë Ramën: Nuk ka negociata!

Studentët i kanë kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama. Pas deklaratës së kreut të qeverisë së priste një takim me përfaqësuesit e studentëve, të rinjtë...

Banorët e Zharrësit rinisin grevën e urisë

Banorët e Zharrësit në Patos kanë rinisur grevën e urisë pasi qeveria nuk i ka dhënë dëmshpërblimet nga dëmet e shkaktuara  nga kompania e naftës. Banesat...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com