E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Greqisë

Etiketim: Greqisë

“Kemi bërë historinë”, Zaev me Cipras: Marrëveshja e Prespës ndryshoi realitetin...

“Marrëveshja e Prespës e meriton mbështetjen e plotë nga të dyja vendet”. Kështu u theksua në takimin e sotëm mes kryetarit të Qeverisë së...

Kryeministri grek i kërkon BE-së ndihmë për Turqinë që të ndalojë...

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të ndajë më shumë para për Turqinë, në mënyrë që kjo e fundit...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi/ Ministri grek: Përmirësimi, do të sillte përfitime për të...

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias për gazetën “Ta Nea” ka trajtuar raportet me vendet fqinje. Dendias thekson midis të tjerave se “I...

Mitsotakis grupit parlamentar: Punoni më shumë dhe flisni më pak

Kryeministri i Greqisë Mitsotakis ka zhvilluar takimin e parë me deputetët e partisë demokracia e re, të cilët mbajnë një mazhorancë të fortë në...

Vërshime në perëndim të Greqisë, autoritetet evakuojnë banorët

Autoritetet greke kanë evakuuar dhjetëra banorë nga shtëpitë e tyre në perëndim të vendit, vetëm disa ditë pasi shtatë persona humbën jetën nga stuhitë...

Ministri i ri i Jashtëm: Rama është grek nga gjyshja, e...

Kryeministri i Greqisë, Qiriakos Micotaqis i ka besuar drejtimin e politikës së jashtme një prej njerëzve të tij më të afërt nga radhët e...

Tsipras: Zgjedhjet evropiane janë edhe sprovë për politikat e mia

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras tha këtë të premte se zgjedhjet e parlamentit evropian, janë gjithashtu edhe votë për besimin që e ka ai...

Berisha: Burgjet e Greqisë, kasaphanë për shqiptarët!

Një tjetër shqiptar humbi jetën ditën e sotme në burgjet e Greqisë. Ngjarja e rëndë ndodhi pas një përleshjeje në burgun e Trikallas, ku...

Në mbrojtje të detit, lufta e Greqisë për një nga burimet...

Është një nga ditët e para të pranverës në Epanomi, një qytet bregdetar në afërsi të Selanikut. Në plazhin katër kilometra të gjatë të...

Dashamirësia e Cipras ndaj Turqisë: Gjyshi im lindi në Kostandinopojë

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras ka bërë një vizitë në Turqi ku u intervistua nga kanali turk “TGRT”. Cipras foli për marrëdhëniet greko-turke dhe...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...

Berisha: Një akt antikushtetues me çmim të shtrenjtë për Shqipërinë!

Nga Sali Berisha Miq, shkaterrimi me qellim kapjen e Gjykates se Larte dhe asaj Kushtetuese nga Edvin Mafia,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com