Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Grekët po ruajnë lekët, ”nën dyshek”

Bankat greke ofrojnë norma të larta interesi, në përpjekje të dëshpëruar për të sjellë përsëri miliarda euro. Grekët tërhoqën më shumë se 40 miliardë...

Greqia mund të rifillojë pensionet për minoritarët

Mjetet greke të informimit njoftuan se një Qarkore e Sekretarit të Përgjithshëm të Sigurimeve Shoqërore greke i hap rrugën personave të moshës së tretë,...

Blendi Fevziu: Si guxon Greqia zyrtare të flasë me këtë gjuhë!?

Nga Blendi Fevziu/Ka një qëndrim gjithnjë regresiv, të vjetër dhe tejet demode të politikës greke ndaj Shqipërisë. Një qëndrim që nuk ndryshon as kur...

Meta: PBDNJ, rol konstruktiv në politikën shqiptare

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u shpreh të gjithë anëtarëve e mbështetësve të pbdnj-së dhe kryetarit të saj, Vangjel Dule, urimet e tij më...

Hoxhaj kërkon njohjen nga Greqia, Izraeli, Singapori dhe Sudani i Jugut

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar takimet me diplomatë në New York. Përveç takimeve me përfaqësues të...

Analiza; BE-ja drejt shkatërrimit, 5 shtete të tjera duan dalje

Frika që e BE-ja mund të thyhet përveç një votimi të Brexit, që mund të jetë pak i sforcuar por me siguri që vende...

Analiza; BE-ja drejt shkatërrimit, 5 shtete të tjera duan dalje

Votuesit britanikë po dynden në qendrat e votimit dhe liderët e Bashkimit Europian janë duke u përgatitur për një skenar të ngjashëm ndaj BE-së....

Dule: Rama nuk ka vizion për politikën e jashtme

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule mendon se reforma në drejtësi është një proces i vonuar dhe mirëpret dërgimin e saj në Parlament. Nga Korça, Dule...

EURO 2004/Historia e europianëve. Greqia në Olimpin e futbollit!

Nga Skifter Këlliçi/(Vijon nga numrat e kaluar) Nuk kishte ndodhur dhe nuk ka ndodhur ende që në një europian, madje, edhe botëror futbolli, përfaqësuesja e...

OMONIA: Pse nuk reagojnë deputetët grekë në PS?

Dega e organizatës OMONIA në Himarë ka sulmuar sot Kryeministrin Edi Rama dhe deputetin e Vlorës, Koço Kokëdhima. Në deklaratë thuhet se në aktivitetin...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com