E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Analiza/ Greqia do t’i kthejë shpinën Tsipras, kundërshtari i tij preferohet...

Greqia shkon të dielën në zgjedhjet e para që kur vendi doli prej rrënimit të ekonomisë. Votuesit janë përballë një zgjedhjeje: Dhënia e një mandati...

Greqia drejt zgjedhjeve të parakohshme

Zgjedhjet europarlamentare dhe lokale janë zhvilluar dje në Greqi. Rezultatet e para zyrtare tregojnë triumfues të padiskutuar partinë konservatore të djathtë “Demokracia e Re”,...

Bullgaria dhe Greqia fillojnë ndërtimin e tubacionit të gazit nga Azerbajxhani

Bullgaria dhe Greqia po fillojnë ndërtimin e një tubacioni në mënyrë që të transportojë gazin nga Azerbajxhani në Bullgari për të lehtësuar sadopak varësinë...

Tensione Ankara-Athinë për ishujt e Egjeut

Turqia kërkon që Greqia të demilitarizojë disa prej ishujve grekë në pjesën lindore të detit Egje. Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar ka akuzuar...

Greqia merr përsëri para – Kreditorët i japin 1 mld euro...

Ministrat e Financave të Eurozonës ranë dakord për të disbursuar thuajse 1 miliardë euro grant për Greqinë,  pjesë kjo e programit pas shpëtimit financiar...

Bie miti i Greqisë, ja cili shtet sjell më shumë investime...

Për herë të parë që prej më shumë se dy dekadash, Greqia e ka ulur flamurin si investitori më i madh në vend. Të...

Greqia, Qipro dhe Izraeli në kërkim të gazit në Mesdhe

Ndërtimi i gazsjellësit East Med ka mbledhur në Jerusalem, udhëheqësit e Greqisë, Qipros dhe Izraelit. Tubacioni do të fillojë nga Izraeli dhe do të...

Greqia, Qipro dhe Izraeli në kërkim të gazit në Mesdhe

Ndërtimi i gazsjellësit East Med ka mbledhur në Jerusalem, udhëheqësit e Greqisë, Qipros dhe Izraelit. Tubacioni do të fillojë nga Izraeli dhe do të...

Greqia, më në fund me një zyrë të re për regjistrimin...

Greqia, i vetmi vend evropian, i cili nuk ka një regjistër të duhur për pronësisë mbi tokën, është i bindur se më në fund...

Lajmi i mirë për pensionet me Greqinë, Italinë dhe SHBA-të

Gjatë viteve të fundit, Shqipëria ka firmosur një numër marrëveshjesh mbi njohjen e pensioneve me disa vende kyç të Bashkimit Europian. Megjithatë, marrëveshjet me vendet...

EDITORIAL

Shkodra, si “Stalingradi”* për kryeministrin, por Rama jo në rolin e Stalinit!

-Mazhoranca po provokon me qëllim shkodranët, të cilët durojnë sa durojnë, porse kur vendosin për të dalë...

FORUM

Luan Rama: Një urim zemre, për Profesor Rexhep Meidanin

Nga Luan Rama* Sot Profesor Rexhep Meidani bën 75 vjet. Ditëlindja e këtij burri fisnik, më jep mundësinë ta...

Shkullaku: PS, një parti e madhe që është kthyer gati në kope

Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com