Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Ishujt në flakë, Greqia kërkon ndihmën e BE-së

Qindra banorë janë evakuuar dhe kryeministri grek ka anuluar pushimet pasi dhjetëra zjarrfikës po përballen me zjarret në ishullin e dytë më të madh...

Negociatat, Greqia: Nuk do bllokojmë Shqipërinë, por kushte do të vendosim

Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Kështu është shprehur një burim...

Ekstradohet nga Greqia i shumëkërkuari, krimi që ka kryer (Emri)

Interpol Tirana ekstradon nga Greqia një shtetas të dënuar me 8 vite burg për vjedhje me dhunë. Nga Specialistët e Interpol Tirana është bërë ekstradimi...

Gjermani, Franca, Greqia dhe Spanja strehojnë 68% të emigrantëve të paligjshëm...

Raporti i Eurostat zbulon se 68% e emigrantëve të paligjshëm të pranishëm në BE jetojnë në katër vende të BE-së si: Gjermania, Franca, Greqia...

A duhet t’i paguajë Gjermania dëmshpërblime Greqisë dhe Polonisë?

Greqia ka kërkuar nga Gjermania reparacione për dëmet e Luftës së Dytë Botërore. Qeveria gjermane e ka refuzuar këtë kërkesë. Por një ekspertizë e...

Video/ Pamje e dëshmi rrëqethëse, Greqia në flakë, digjen disa shtëpi

Greqia ndodhet në një situatë të tmerrshme, teksa flakët e zjarrit po përhapen me shpejtësi, duke djegur shtëpi. Mediet fqinje raportojnë se në fshatin Davri...

Greqia sërish në flakë, evakuohen banorët e fshatit Davri, digjen disa...

Flakët që po përhapen me shpejtësi në fshatin Davri, në Greqi kanë përfshirë dy shtëpi, ndërsa i gjithë fshati është evakuuar referuar informacioneve zyrtare...

Temperatura rekord, Greqia bëhet gati për të nxehtin ekstrem

Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim. Ditën e sotme, në disa...

Grekët në dilemë për të ardhmen e vendit, si ndikojnë zgjedhjet...

Partitë politike mbyllën fushatat elektorale në Greqi, duke i lënë vendin kështu heshtjes zgjedhore. Qytetarët nisën këtë të diel ti drejtohen kutive të votimit, të...

Greqia voton nesër, sondazhet: Qendra e djathtë në avantazh

Sondazhi i fundit i Pulse për Skay Tv përpara votimit të së nesërmes konfirmon avantazhin e fortë të qendrës së djathtë të Nea Dimokratia...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com