E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Gjermani, Franca, Greqia dhe Spanja strehojnë 68% të emigrantëve të paligjshëm...

Raporti i Eurostat zbulon se 68% e emigrantëve të paligjshëm të pranishëm në BE jetojnë në katër vende të BE-së si: Gjermania, Franca, Greqia...

A duhet t’i paguajë Gjermania dëmshpërblime Greqisë dhe Polonisë?

Greqia ka kërkuar nga Gjermania reparacione për dëmet e Luftës së Dytë Botërore. Qeveria gjermane e ka refuzuar këtë kërkesë. Por një ekspertizë e...

Video/ Pamje e dëshmi rrëqethëse, Greqia në flakë, digjen disa shtëpi

Greqia ndodhet në një situatë të tmerrshme, teksa flakët e zjarrit po përhapen me shpejtësi, duke djegur shtëpi. Mediet fqinje raportojnë se në fshatin Davri...

Greqia sërish në flakë, evakuohen banorët e fshatit Davri, digjen disa...

Flakët që po përhapen me shpejtësi në fshatin Davri, në Greqi kanë përfshirë dy shtëpi, ndërsa i gjithë fshati është evakuuar referuar informacioneve zyrtare...

Temperatura rekord, Greqia bëhet gati për të nxehtin ekstrem

Shërbimi meteorolog në Greqi paralajmëron se vendi do të përballet me temperatura të larta gjatë 48 orëve në vijim. Ditën e sotme, në disa...

Grekët në dilemë për të ardhmen e vendit, si ndikojnë zgjedhjet...

Partitë politike mbyllën fushatat elektorale në Greqi, duke i lënë vendin kështu heshtjes zgjedhore. Qytetarët nisën këtë të diel ti drejtohen kutive të votimit, të...

Greqia voton nesër, sondazhet: Qendra e djathtë në avantazh

Sondazhi i fundit i Pulse për Skay Tv përpara votimit të së nesërmes konfirmon avantazhin e fortë të qendrës së djathtë të Nea Dimokratia...

Analiza/ Greqia do t’i kthejë shpinën Tsipras, kundërshtari i tij preferohet...

Greqia shkon të dielën në zgjedhjet e para që kur vendi doli prej rrënimit të ekonomisë. Votuesit janë përballë një zgjedhjeje: Dhënia e një mandati...

Greqia drejt zgjedhjeve të parakohshme

Zgjedhjet europarlamentare dhe lokale janë zhvilluar dje në Greqi. Rezultatet e para zyrtare tregojnë triumfues të padiskutuar partinë konservatore të djathtë “Demokracia e Re”,...

Bullgaria dhe Greqia fillojnë ndërtimin e tubacionit të gazit nga Azerbajxhani

Bullgaria dhe Greqia po fillojnë ndërtimin e një tubacioni në mënyrë që të transportojë gazin nga Azerbajxhani në Bullgari për të lehtësuar sadopak varësinë...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...