E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Rifillojnë sërish zjarret në Greqi/ Autoritetet evakuojnë turistët për të shmangur...

Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fortë. Për të...

Sa do ulen taksat për emigrantët shqiptarë në Greqi, kriteret

Të gjithë emigrantët shqiptarë që janë pronarë të një banese në Greqi do të kenë tashmë një ulje të konsiderueshme të taksës së pasurisë...

Lëkundje të tjera në Greqi, tërmet mes Rodos dhe Karpathos

Një tërmet i dobët me madhësi 3.2 shkallë në shkallën Rihter sipas EMSC ndodhi menjëherë pas orës 09:00 të së shtunës, në një zonë...

Shqiptari aksidenton 3 adoleshentë në Greqi, vdes 15-vjeçari

Një shqiptar ka përplasur me makinë tre adoleshentë në Lamia të Greqisë. Mediat vendase kanë raportuar se ngjarja e rëndë ka ndodhur në periferi...

Vijon paniku në Greqi, tërmeti godet zonën pranë Shqipërisë

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Një tjetër tërmet ka rënë mbrëmjen e kaluar, rreth ores 23:12 minuta. Siç bëhet e ditur nga Instituti Europian...

Arrestohet shqiptari në Greqi, autor i grabitjes së një banke

Një shqiptar 35-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Prevezë. Mediet greke raportojnë se shqiptari është një nga autorët e grabitjes së një banke vetëm...

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra

Një tjetër tërmet 4.8 i shkallës Rihter tronditi Samos mëngjesin e kësaj të enjteje. Thellësia fokale është 12 kilometra dhe tërmeti ishte 35 kilometra në...

Greqi, gjendet e vdekur shkencëtarja britanike

Trupi i shkencëtares britanike, që kërkohej prej dy ditësh në Greqi, u gjet në ishullin Ikaria në detin Egje, njoftoi sot televizioni publik grek...

Trafik droge drejt Greqisë, policia i prish planet sarandiotit

Goditet një rast tentative për trafikim të lëndëve narkotike drejt shtetit grek dhe sekuestrohen 72 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa. Ishin shërbimet e Policisë Kufitare...

Tërmet edhe në Greqi

Një tërmet me 4.5 të Shkallës Rihter është ndjerë një orë më parë në Kastoria. Sipas Institutit grek të Gjeodinamikës, tërmeti ishte 4.5 Richter...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com