Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

S’ka qetësi për Greqinë, tjetër tërmet i fuqishëm shkund vendin

Greqia nuk po gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në shtetin fqinj. Termeti me magnitudë 4.5 ballë i...

Greqi, fermeri shqiptar kapet duke kultivuar 1000 rrënjë kanabis

Një fermer shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi u kap teksa ai kujdesej për kultivimin e rreth 1000 rrënjëve kanabis. Mediat në Greqi thonë se...

1 milion shqiptarë turistë në Greqi?

Mediet në Greqi, kanë shkruar se në plazhet e tyre kanë qenë me pushime mbi 1 mln shqiptarë. Përfaqësues të shoqatës së turoperatorëve, sqarojnë...

Rifillojnë sërish zjarret në Greqi/ Autoritetet evakuojnë turistët për të shmangur...

Zjarri i rënë dje në ishullin grek, Elafonissos, i cili dukej se po shuhej, ka rifilluar përsëri për shkak të erës së fortë. Për të...

Sa do ulen taksat për emigrantët shqiptarë në Greqi, kriteret

Të gjithë emigrantët shqiptarë që janë pronarë të një banese në Greqi do të kenë tashmë një ulje të konsiderueshme të taksës së pasurisë...

Lëkundje të tjera në Greqi, tërmet mes Rodos dhe Karpathos

Një tërmet i dobët me madhësi 3.2 shkallë në shkallën Rihter sipas EMSC ndodhi menjëherë pas orës 09:00 të së shtunës, në një zonë...

Shqiptari aksidenton 3 adoleshentë në Greqi, vdes 15-vjeçari

Një shqiptar ka përplasur me makinë tre adoleshentë në Lamia të Greqisë. Mediat vendase kanë raportuar se ngjarja e rëndë ka ndodhur në periferi...

Vijon paniku në Greqi, tërmeti godet zonën pranë Shqipërisë

Greqia vijon të goditet nga tërmetet. Një tjetër tërmet ka rënë mbrëmjen e kaluar, rreth ores 23:12 minuta. Siç bëhet e ditur nga Instituti Europian...

Arrestohet shqiptari në Greqi, autor i grabitjes së një banke

Një shqiptar 35-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në Prevezë. Mediet greke raportojnë se shqiptari është një nga autorët e grabitjes së një banke vetëm...

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja epiqendra

Një tjetër tërmet 4.8 i shkallës Rihter tronditi Samos mëngjesin e kësaj të enjteje. Thellësia fokale është 12 kilometra dhe tërmeti ishte 35 kilometra në...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com