Ballina Etiketimet Gratë

Etiketim: gratë

Gratë humbasin tre orë gjumë gjatë natës dhe shkak për këtë...

Gratë humbin tre orë gjumë gjatë natës dhe për këtë fajin e kanë partnerët e tyre. Të paktën në këtë përfundim ka dalë një...

Gratë që i dhanë formë Bordosë

Rreshtat që pasojnë jane për gjininë më të ndjeshme, por jo vetëm për figurat e larta, që ndoshta më shumë njihen e admirohen si...

Zvicra diskriminon gratë dhe vajzat – Çohen në protestë, paguhen 20%...

Pavarësisht se është një prej vendeve më të zhvilluara në botë, Zvicra mbetet mbrapa ekonomive  të tjera të zhvilluara sa i përket barazisë gjinore...

Burrat dhe gratë, 2 orë “larg” njëri – tjetrit

Burrat punojnë rreth dy orë më shumë në ditë nga vajzat dhe gratë! Bazuar në raportin e fundit të INSTAT për vitin 2018, numri...

Diskriminimi në punë, gratë kanë frikë të denoncojnë

Gratë vuajnë nga diskriminimi në punë. Por ato kanë frikë të denoncojnë, për shkak të humbjes së vendit të punës. Kjo ka rezultuar nga...

Itali, 2 shqiptarë arrestohen pasi dhunuan gratë e tyre

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e dy shtetasve shqiptarë, në akuzën e dhunës në familje, ushtruar kundrejt bashkëshorteve të tyre. Mediat fqinje shkruajnë...

Pse një grua e dhunuar nuk ikën? Pse nuk denoncon?

Nga Monica Bonsangue Këto janë pyetjet që ne të gjithë kërkojmë menjëherë, kur e gjejmë veten duke lexuar rastin e njëzetë të lajmeve në të cilat...

INSTAT: Punët e bujqësisë u kanë mbetur grave

Bujqësia ka një peshë të konsiderueshme në ekonominë shqiptare, duke u përgjigjur për 19% të PBB-së së vendit, po ashtu edhe punësimi në këtë...

VIDEO/Sherr mes grave, askush nuk i ndan dot

Pamjet shokuese tregojnë se dy gra shkelmojnë, gërvishtin dhe tërheqin flokët e njëra-tjetrës, gjatë një sheri të egër në një garë kuajsh në Aintree...

Pesë arsyet më të zakonshme pse gratë divorcohen nga bashkëshortët e...

Kur një grua vendos të martohet, ajo imagjinon se martesa zgjat përgjithmonë. Para se të ndërmarrë një hap të ngjashëm, zakonisht seksi femëror –...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...

Gjekmarkaj: Tri lajme të këqija pas tërmetit

Nga Agron Gjekmarkaj Para se të ndodhte kjo fatkeqësi natyrore, që mori shumë jetë njerëzish, duke lënë pas...