Ballina Etiketimet Google

Etiketim: google

Google tejkalon Apple në rezervat financiare

Kompania Google tejkalon Apple, pasi është tashmë kompania me rezerva më të mëdha financiare se kjo e fundit. ”Mountain View’ llogariti 117 miliardë dollarë kundrejt...

Trump hidhet në “sulm”, akuzon Google-n për dëmtim reputacioni

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka akuzuar sot gjigantin e teknologjisë “Google”  për prishje  dhe dëmtim reputacioni. Sipas tij, kjo është...

Alphabet i Google-it dhe Amazon objekt hetimi nga SHBA

Alphabet i Google-it dhe gjiganti online i shitjes me pakicë Amazon, kanë raportuar një rritje prej 20% në të ardhurat për tremujorin e fundit....

Amazon, Apple, Facebook dhe Google përballen me një taksë të re...

Senati i Francës dha miratimin përfundimtar për një taksë për kompanitë e mëdha të teknologjisë me të ardhura prej më shumë se 750 milion...

Facebook dhe Google janë arsyeja pse Evropës po i “rrjedh truri”!

Javën e kaluar, Financial Times raportoi se një grup shkencëtarësh të njohur britanikë të informatikës kuantike kishin lëvizur në Silicon Valley për të krijuar...

Google blen kompaninë për 2.6 miliardë dollarë

Google po blen ‘Looker’ një softuer i inteligjencës së biznesit dhe një platformë e madhe e analitikës së të dhënave që ju ndihmon të...

Apple, Google, Amazon dhe Microsoft paditen për pirateri masive të muzikës

Vizitoni online dyqanet më të mëdha muzikore dhe do të gjeni kopje të paautorizuara të këngëve për shitje dhe transmetim. Dyqanet online e dinë...

Apple dhe Google bllokojnë aplikacionin TikTok në Indi

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e tyre, i cili u mundëson përdoruesve që të krijojnë dhe shpërndajnë xhirime në...

BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro

BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro Gjiganti teknologjik "Google" është ndëshkuar me një gjobë prej 1.49 miliard eurosh nga Bashkimi Evropian për shkak të...

BE gjobit përsëri Google – Do paguajë $1.7 mld për bllokimin...

Komisionerja e Konkurrencës së Bashkimit Europian, Margrethe Vestager, tha se Google duhet të paguajë 1.7 miliardë dollarë për bllokimin e konkurrencës në sektorin e...

EDITORIAL

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve...

FORUM

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com