Ballina Etiketimet Google Maps

Etiketim: Google Maps

Përdorën Google Maps, rreth 100 shoferë ngecin në baltë

Ok Google më nxirr nga kjo fushë. Rreth 100 shoferë duke u përpjekur të shmangin një bllokim trafiku pranë Aeroportit Ndërkombëtar Denve ngecën brenda...

Me ‘Google Maps’ tani do mund t`i dërgoni mesazhe dhe bizenseve

Google do të nxjerrë në pah një funksionalitet të ri në Maps që u jep mundësi përdoruesve të lidhen me profilet e bizneseve të...

Google Maps lançon funksionin e mesazheve

Vitin e kaluar Google lançoi një funksion ku përdoruesit mund të dërgonin mesazhe bizneseve përmes profileve të tyre në Google. Tashmë ky funksion do të...

Zbulon gruan duke e tradhtuar në Google Maps

Google Maps është bërë ‘shkaktar’ për divorcin e një çifti. Bashkërshorti zbuloi gruan e tij duke ledhatuar një burrë tjetër me anë të Google...

Google Maps kap foton e pazakontë në një rrugë të Tiranës

Nëse rastësisht je duke kërkuar rrugën "Violeta Manushi" në Tiranë në gjigantin e internetit Googlemaps, atëherë do të përballesh edhe me një skenë jo...

Zyrtare/ Motori i kërkimit Google Maps tani edhe në gjuhën shqipe

Katërmbëdhjetë vjet më parë, Google Maps dukej shumë ndryshe, dhe ishte vetëm në gjuhën angleze. Por shërbimi i famshëm i hartave digjitale është shumë më...

Google Maps, tani edhe në shqip

Shërbimi i hartave të Google, i njohur ndryshe si Google Maps, tani është plotësisht i suportueshëm edhe në gjuhë shqipe. Google bëri të ditur se,...

Kujdes! “Google Maps” është duke gjurmuar çdo lëvizje tuajën, ja si...

E mbani mend filmin e quajtur “Minority Report” ku Tom Cruise është duke u arratisur, por e ka të pamundur të evitojë ndjekjen pasi...

Google Maps ngatërron adresë, shemben gabimisht dy shtëpi

Dy shtëpi në Teksas, SHBA janë shembur aksidentalisht pasi kompania që merret me këtë punë, duke ndjekur GPS, kishte ngatërruar adresë. Lindsay Diaz kishte...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com