E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Godet

Etiketim: godet

SHBA godet uiskin skocez, djathin italian dhe verën franceze me tarifa...

Administrata Trump takson me 25% për një pjesë të mallrave europiane përfshirë verën franceze, djathin italian dhe uiskin skocez në shenjë hakmarrjeje për subvencionet...

Eksperti tmerron njerëzimin: Pas disa ditësh një tërmet gjigand godet Tokën

Një tërmet gjigand pritet ta godasë Tokën në ditët e ardhshme, kjo falë radhitjes së planetëve në sistemin tonë solar, ka paralajmëruar një parashikues...

Meteori godet Kubën, dëgjohet shpërthim i fuqishëm

Një metor mund të ketë goditur Kubën perëndimore të premten, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit në Key West, Florida. Sipas NËS  radari mund të ketë...

SHBA godet me sanksione kompaninë shtetërore të naftës në Venezuelë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin sanksione ndaj firmës shtetërore të naftës në Venezuelë dhe i kërkon ushtrisë të pranojë transferimin paqësor të pushtetit. Këshilltari...

Godet me thikë të birin, arrestohet 64 vjeçari

Një 64-vjeçar në Peqin ka rënë në prangat e policisë për plagosjen e djalit të tij. I arrestuari është shtetasi me iniciale Y.S, banues...

Stuhia tropikale godet Tajlandën, më e keqja në 30 vjet

Stuhia tropikale Pabuk mbërriti të premten jugun e Tajlandës duke sjellë shira të dendur dhe erëra të fuqishme. Sinoptikanët thonë se kjo stuhi pritet të...

Sherr në zyrën e Hipotekës, qytetari godet me grusht juristin

Dhunë e grushte në zyrën e Hipotekës në Fier. Një shtetas ka përfunduar në pranga, pasi akuzohet se pas një sherri ka goditur me...

Godet me thikë ish-burrin dhe foton e poston online: Jam bishë…

Një grua postoi një selfie të frikshëm me ish-bashkëshortin e saj në sfond, të cilit i kishte ngulur thikën. Ngjarja u regjistrua në Rusi. Olga Vaori...

Dërrasa godet 73-vjeçarin, përfundon në spital

Një 73-vjeçar ka përfunduar në spital, pasi i ka rënë një dërrasë duke e goditur atë. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, në fshatin Qinam, S....

Euro “godet” buxhetin

Të dhënat zyrtare nga INSTAT tregojnë se në tre muajt e parë të vitit, ekonomia shqiptare u rrit me 4.45 për qind, çka përbën...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...