E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Gledis Gjipali

Etiketim: Gledis Gjipali

Gjipali: Refuzimi i negociatave, lajm i keq për rajonin

Kryetari i organizatës Lëvizja Europiane në Shqipëri, Gledis Gjipali thotë se dështimi i Brukselit për të hapur bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Gjipali: Procesi i integrimit ka ndryshuar, nuk mund ta neglizhojmë

Gledis Gjipali, ekspert për çështjet europiane, por edhe njohës i çështjeve që kanë të bëjnë me integrimin, shpjegon domethënien e vendimit të Parlamentit holandez...

Tiranë: Analistët komentojnë “Brexit”

Studiues të çështjeve europiane dhe të integrimit pohojnë se pohojnë se dalja e Britanisë nga BE do t'i shtyjë planet për zgjerim të Unionit...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...