E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Gjyqtaret

Etiketim: gjyqtaret

Fluks dosjesh për gjyqtarët që kontrollojnë prokurorët

Në Tiranë gjyqtarët paraprakë, ata që vendosin nëse hetimet e prokurorëve për çështje të caktuara përfundojnë apo jo në gjyq, janë vetëm 12. Fluksi...

Nis vetingu, para dhe shtëpi për gjyqtarët që kalojnë testin

Me kërkesën këmbëngulëse të përfaqësuesve të SHBA-BE, me qëllim për ta bërë drejtësinë e re imune përballë fenomenit joshës të korrupsionit dhe çdo ndërhyrje...

Nis Vettingu për gjyqtarët dhe prokurorët

Nis procesi i Vettingut për verifikimin e figurës së gjyqtarëve dhe prokurorëve. Komisionit ad hoc për Verifikimin e Kandidatëve për krijimin e institucioneve të...

Publikohet lista e kandidatëve për KLGJ-në e KLP-në në radhët e...

Është publikuar lista e kandidatëve për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë nga lista e avokatëve. Institucioni i Avokatit të...

Vettingu/ Kush janë dy gjyqtarët që votuan pro PD-së në Kushtetuese

Pasi Gjykata Kushtetuese rrëzoi ditën e sotme kërkesën e Partisë Demokratike për shpalljen antikushtetues të ligjit për “Vetting­un”, TCH mëson se vendimi u mor...

EKSKLUZIVE/Fleckenstein: Drejtësi e pavarur arrihet kur të eliminohen lidhjet e partive...

Intervistë për "Koha Jonë", e raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein. “Drejtësi e pavarur arrihet kur të eliminohen lidhjet e partive politike me...

Hoffman: Nuk do shumë fantazi të kuptosh pse disa nuk duan...

Ambasadori gjerman Helmut Hoffman tha se shumë njerëz kanë frikë nga reforma në drejtësi, një fakt ky që për të nuk do shumë fantazi...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...