Ballina Etiketimet Gjyqtaret

Etiketim: gjyqtaret

PS: Brenda dhjetorit në Parlament, ndryshimet ligjore për arrestimet e gjyqtarëve...

Brenda muajit dhjetor mazhoranca socialiste do të paraqesë në Parlament, ndryshimet për gjyqtarët dhe prokurorët, pjesë e të ashtuquajturës "KÇK". Burime nga mbledhja e Kryesisë...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek...

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për...

Këta janë 6 gjyqtarët që kërkojnë një vend në Kushtetuese

6 kandidatë kanë paraqitur interes dhe kanë aplikuar për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese pas rihapjes së garës nga Kuvendi me 21 gusht të këtij...

Gjyqtarët në pritje të shkarkimit – I paraprijnë Vetting-ut dhe regjistrohen...

Një numër i konsiderueshëm gjyqtarësh të cilët e dinë që zor se do t’i mbijetojnë sitës së Vetting-ut kanë nxituar të aplikojnë për licencë...

Gjyqtarët, rroga edhe pas shkarkimit. KLGJ: Paga ndërpritet pas rrëzimit në...

Gjyqtarët e prokurorët e rrëzuar nga Vetting-u vijojnë të peshojnë në xhepat e taksapaguesve shqiptarë edhe pas shkarkimit nga detyra. Kjo, ngaqë edhe pasi shkarkohen...

Çfarë i pret gjyqtarët? Ngjela: Ranë në grackën e pasurive, disa...

Boshatisja e gjykatave nga Vetting-u është një e keqe që u kushton shqiptarëve shumë më pak nga korrupsioni masiv që ka kapur prej vitesh...

“Shkërmoqja” e Gjykatës së Lartë e mijëra qytetarë presin drejtësi

Nga Klodiana Lala Më 30 janar 2017, Mirela Fana i paraqiti Presidentit të Republikës dorëheqjen nga detyra e gjyqtares së Lartë me argumentin se “do...

Java e 27-të, FSHF cakton gjyqtarët për ndeshjet e sotme

Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar gjyqtarët që do të arbitrojnë sot në 4 ndeshjet e vlefshme për javën e 27-të të Kategorisë Superiore,...

Gjyqtarët s’ka kush i heton. Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, ende...

Ka mbetur edhe një javë kohë për çdokënd që pretendon postin e Inspektorit të lartë të drejtësisë, institucionit më të ri të Reformës në...

Zbutën dënimin për Dajtin, gjyqtarët kërkojnë rikthimin e celularëve të sekuestruar

Krahas kontrollit të banesave me vendim të Gjykatës së Krimeve të Rënda,  tre gjyqtareve  që firmosën pranimin e kërkesës së Dritan Dajtit, për gjykimin...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com