E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Gjyqtare

Etiketim: gjyqtare

Raporti i Komitetit të Helsinkit: 60 gjyqtarë e prokurorë janë shkarkuar,...

186 gjyqtarë e prokurorë kanë kaluar në sitën e vettingut nga 1 shkurti i vitit 2018 deri në 31 korrik të këtij viti. Komiteti...

Nuk ka gjyqtarë për çështjet – Nisin transferimet e përkohshme, por...

Në kushtet kur një pjesë e mirë e gjykatave në gjithë vendin po ndjejnë seriozisht mungesën e gjyqtarëve për shkak të shkarkimeve nga Vetting-u,...

Shtyhet gjyqi i gjyqtarëve të akuzuar për korrupsion

Seanca gjyqësore në ngarkim të treshes së gjyqtarëve të Durrësit, të cilët akuzohen për korrupsion, së bashku me një biznesmen, u shty. Ata po...

Gjyqtarët që “liruan” Dajtin, ende s’janë kontrolluar nga Vetting-u

“Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen ‘Ndal!’, policia i është drejtuar personit...

Ja gjyqtarët që do shqyrtojnë dosjen e Balilit

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda u hodh shorti për caktimin e trupës gjykuese që do të shqyrtojë dosjen e Klement Balilit. Trupa gjykuese...

Formohet KLGJ, zgjidhen anëtarët gjyqtarë

Një ditë pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, janë zgjedhur sot edhe anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor. Në radhët e gjykatave të...

Gjyqtarja Shehu kalon testin e Vetting-ut, ja kush e uron (FOTO)

Në sitën e Vetting-ut kaloi me sukses, gjyqtarja Marçela Shehu. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtaren e Kurbinit. ''Konfirmim në detyrë...

SKEDA/ Marçela Shehu nesër në sitën e “vettingut”, si ka ndryshuar...

Marçela Shehu, gjyqtare e Gjykatës së Kurbinit është një nga 14 kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe për rrjedhojë, edhe pjesë e listës...

Vetting-u kalohet nga Gjyqtarja Manjola Xhaxho

Gjyqtarja e Gjykatës së kryeqytetit, Manjola Xhaxho ka kaluar Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (Vetting-un) duke u rikonfirmuar në detyrë. Pas shqyrtimit të dosjes,...

Fyejnë e kundërshtojnë gjyqtaren në Shkodër, babë e bijë përballen me...

Një gjyqtare e gjykatës së shkallës së parë Shkodër ka rënë pre e fyerjeve dhe kundërshtimeve të dy shtetasve. Ngjarja ka ndodhur kur në...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...