E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjylameti

Etiketim: gjylameti

Basha kërkon largimin e Ramës, Gjylameti: Nuk ulemi në tryezë me...

Deputetja e PS, Blerina Gjylameti tha se nuk do të ulen në tryezë me Bashën me kushtin e largimit të Ramës. E ftuar në studion...

PS kërkon zgjatjen me 3 muaj të Komisionit për reformën zgjedhore,...

Partia Socialiste kërkon zgjatjen edhe me 3 muaj  të afatit për Komisionin e Posaçëm të Reformës Zgjedhore. Blerina Gjylameti ikën nga drejtimi i Komisionit dhe...

Rrjedh në media lufta e bendshme në PS, më kë po...

Tashmë lufta e klaneve brenda Partisë Socialiste mund të konsiderohet e hapur. Në lojë tanimë kanë hyrë edhe gratë socialiste të cilat janë ndarë në...

Gjylameti: PS e gatshme edhe për zgjedhje të parakohshme

Partia Socialiste është e gatshme edhe për zgjedhje të parakohshme. Është kjo deklarata e kryetares së Partisë Socialiste për Tiranën, Blerina Gjylameti, e cila...

Kostot e ”Unazës së Re”, Gjylameti: Të justifikuara

Deputetja, njëkohësisht kryetarja e PS për Tiranën, Blerina Gjylameti, ka folur për shpenzimet që kapin zgjerimin e ''Unazës së Re'', të cilësuara nga opozita...

Debate në grupin e PS, Gjylameti: Më kanë vjedhur firmën për...

Grupi i Partisë Socialiste është karakterizuar sot nga debatet. Deputeti Erion Braçe ngriti me shqetësim sëmundjen e dermatozës nodulare tek gjedhët, ndërsa është ankuar për...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...