E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Gjykata

Etiketim: gjykata

Sulmi i policisë ndaj gjykatës, ekspertët: E papërgjegjshme

Deklaratën e Policisë së Shtetit kundër Gjykatës pas vendimit për lirimin e Florenc Capjas dhe Suel Çelës, ekspertët e cilësojnë të papërgjegjshme. Ish-drejtuesi i...

Punonjësi vdiq nga stresi në punë, gjykata i kërkon kompanisë dëmshpërblim

Angazhimi në punë si dhe stresi që akumulon mund të jetë vdekjeprurës. Gjykata e Shkallës së Parë në Athinë i kërkoi dëmshpërblim një kompanie pas...

“Toyota Yaris”, Gjykata liron të pandehurit nga paraburgimi

Gjykata për Krimet e Rënda ka liruar nga qelitë e paraburgimit të pandehurit për çështjen e “Toyota Yaris”. Togat e zeza ndryshuan masën e sigurisë...

Këshilli bashkiak kundërshton “shkrirjen” e Gjykatës së Sarandës

Studimi që parashikon shkrirjen e Gjykatës së Sarandës si pjesë e riorganizimit të institucioneve të drejtësisë kundërshtohet në jug të vendit. Anëtarët e këshillit...

Gjykata lë në burg Staliano Bashon

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Staliano Bashon. Basho u arrestua dy ditë më parë në Selenicë,...

Gjykata ”harron” të shpallë të pafajshëm Tahirin nga akuza për drogë

Tre gjyqtarët, të cilët gjykuan ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën, pas 12 orësh në dhomën e këshillimit, ''harruan'' të shpreheshin ne...

Përplasja e makinës së policisë, Gjykata gjen pamjet e humbura

Gjatë transferimit disa herë të dosjes së përplasjes së makinës së Policisë tek tregu Agro Ushqimor në Elbasan, kanë humbur DVD me pamjet e...

Del nga gjykata i qeshur, Tahiri bisedë me gazetarët (VIDEO)

I qetë dhe i qeshur ka dalë nga Gjykata për Krime të Rënda, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Në prani të avokatit të tij...

Masakra e Selenicës, Gjykata mbyll në burg përjetë Ritvan Zykajn, vrau...

Burg përjetë për monstrën e Selenicës, Ritvan Zykaj, i cili vrau me kallashnikov 8 familjarët e tij. Ngjarja e rëndë që tronditi mbarë opinionin...

Video e nuses 11-vjeçare indinjon Iranin, gjykata ndërhyn për të anuluar...

Me një fustan të bardhë të qëndisur dhe të shtrenjtë, buzë të lyera me të kuq dhe një vello që i mbulon flokët e...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...