E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjykata kushtetuese

Etiketim: gjykata kushtetuese

Vasili: LSI nuk ka ndërhyrë për të pasur anëtarë në Gjykatën...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar për lajmet ku përmendet kjo forcë politike në lidhje me Gjykatën Kushtetuese dhe të Lartë. Sipas Vasilit,...

Raporti i OSBE/ODHIR nxjerr bllof komisionin anti Meta

Raport i OSBE ODHIR theksoi edhe njëherë se Gjykata Kushtetuese është i vetmi institucion që mund të shprehet për kushtetueshmërinë e dekreteve presidenciale për...

Ambasada amerikane: Ja si do funksionojë Gjykata Kushtetuese. Mund të vendosë...

Ambasada amerikane në Tiranë ka postuar një video informuese, ku tregon se si do të funksionojë Gjykata Kushtetuese në Shqipëri. Në video thuhet se...

Gjykata: Vendimet e Thaçit për anëtarët e KQZ-së kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Kosovës vlerësoi se vendimet e presidentit të Kosovës për emërimin e anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Republikës së Kosovës...

Presidenti Meta në Gjykatën Kushtetuese për Teatrin: Mjaft më me sundimin...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar sot Gjykatës Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetuese të ligjit për shembjen e godinës...

Humor në rrjetet sociale: Ja Gjykata Kushtetuese!

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese, si pasojë e ndërhyrjeve të qeverisë në reformën në drejtësi, ka sjellë dhe krizën më të rëndë politike në vend. Qeveria...

Mustafaj kandidon për Gjykatën Kushtetuese, KPK: Ka mospërputhje në deklarimet e...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën me gjyqtarin Ilir Mustafaj, kandidat për Gjykatën Kushtetuese. Mustafaj është kandidati i dytë që i nënshtrohet...

Konstitucionalisti Hazizaj: Nuk ekziston mundësia ligjore që të krijohet Gjykata Kushtetuese

Debatit të madh se kur dhe si do të krijohet Gjykata Kushtetuese e cila mund të gjykojë vendime të rëndësishme të Presidentit, parlamentit apo...

Bëhet gati lista e 9 kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese

Është gati lista e kandidatëve prej të cilëve do të përzgjidhen më në fund 9 anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, gjykata më e rëndësishme në...

Profesor Pano: 30 qershori nuk zgjidhi gjë, si të dilet nga...

Profesor Nikolla Pano, një vëzhgues i vëmendshëm i çështjeve shqiptare i tha Zërit të Amerikës se zgjedhjet vendore në Shqipëri nuk zgjidhën ndonjë nga...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com