E dielë, Qershor 16, 2019
Ballina Etiketimet Gjonaj

Etiketim: Gjonaj

Lleshaj dhe Gjonaj në Berlin, ja për çfarë i informuan zyrtarët...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj mbajtën takime me përfaqësues të Kancelarisë, Ministrisë së Brendshme dhe Bundestagut, duke falënderuar...

Reforma në Drejtësi, Gjonaj mesazh politikës: Koha për bashkim

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha se reforma në drejtësi është në rrugën e saj të mbarë dhe nuk do të ketë asnjë kthim...

Tenderi për dezinfektimin shkarkon nëndrejtorin ISHP-së Tiranë

Shkarkohet nga detyra nëndrejtori i Inspektoriatit të Shëndetit Publik në Tiranë. Largimin e konfirmoi Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, njëherësh kordionatore e task-forcës antikorrupsion në...

Politikat antikorrupsion, Gjonaj takon studentët e punësuar në administratë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar mëngjesin e së mërkurës një takim me studentët e ekselencës që janë punësuar në kuadër të “Paktit...

Lirimi i “Gjeneralit”/ Gjonaj pezullon drejtorin e burgut, kërkon hetim të...

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Drenovës dhe dy punonjës të tjerë për lirimin e të dënuarit me burgim të përjetshëm Gert Gjinarari. Ministrja e...

Shkarkimet, Gjonaj: Hipoteka në Durrës do ndërtohet nga e para

Pas kryeministri Edi Rama e shkarkoi live drejtorin e Hipotekës së Durrësit, Irdjan Iljazaj, pasi akuzohet për shkelje të detyrës, vjen konfirmimi edhe nga...

Klodiana Lala ministres: Në sistemin e burgjeve keni njerëz me precedentë...

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur në studion e emisionit “Opinion” se në sistemin e burgjeve ka të punësuar njerëz me precedentë penalë. Lala i kujtoi...

Festat, Gjonaj aktivitet në Teatër për të miturit e burgosur

Të miturit që vuajnë dënimin dhe të paraburgosurit në burgun e Kavajës i kanë lënë sot ambientet e këtij institucioni për të marrë pjesë...

Krijohet KLP dhe KLGJ, Gjonaj: Koha për Prokurorinë dhe Gjykatën e...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, përmes një postimi në rrjetin social facebook ka përshëndetur votimin e gjyqtarëve shqiptarë që zgjodhën mes tyre 6 anëtarët...

Ngritja e KLP, Gjonaj: Sot hapet kapitull i ri për drejtësinë

Mesazhe inkurajuese për zgjedhjen e anëtarëve të KLP ka dhënë ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj gjatë fjalës përshëndetëse në mbledhjen e përgjithshme të prokurorëve...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Atdheu të vret për dy gisht arë e për dy gisht fytyrë

Atdheu që s’më pret Nga Helena Halilaj, pedagoge Sot ditët e Shqipërisë janë të vështira për tu shkruar me...

Burgosja e Suelës, siç talebanët burgosin gazetarët amerikanë

Nga Miranda Haxhia E dashur Suela Musta, Sa gabim e kanë kolegët e dashamirët që emrin tënd e lidhin kaq...