E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Gjobiten

Etiketim: gjobiten

Gjobiten 42 subjekte gjatë tetorit për mosrespektim të ligjit antiduhan

Monitorimi dhe kontrolli i bareve dhe ambienteve të tjera të mbyllura për zbatimin e ligjit për ndalimin e pirjes së duhanit vazhdon të jetë...

Studentët gjobiten me 13.5 mln euro, zbuloni arsyen

Dy studentë u fajësuan se shkaktuan një zjarr të madh pyjor në rajonin italian të Comos dhe janë gjobitur secili me 13.5 milionë euro. Djemtë,...

Gjobiten furgonat, morën pasagjerë jashtë stacioneve në autostradë

Policia Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar me gjobë 14 shoferë furgonësh që transportonin pasagjerë, pasi ndalonin jashtë stacioneve për marrjen dhe zbritjen e udhëtarëve...

S’kanë marrë masa kundër zjarrit, gjobiten 10 kompani të mëdha në...

Pas zjarrit masiv që përfshiu dy ditë më parë kompaninë e riciklimit “Everest” pranë autostradës Tiranë-Durrës, rreziku nga zjarri është evident edhe në 10...

Plehrat në rrugë, gjobiten dy lokale në Tiranë

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vijon me denoncimin publik të lokaleve që hedhin qeset e plehrave vend e pa vend. Ai ka publikuar...

Gjobiten 186 zyrtarë që fshehën pasurinë, gjobiten dhe bizneset që nuk...

Inspektorati i Pasurisë (ILDKPKI) dorëzoi së fundmi në Ministrinë e Financave raportin mbi zbatimin e buxhetit gjatë vitit të kaluar, duke argumentuar të ardhurat...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...