E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Gjobe

Etiketim: gjobe

Abuzimi me të miturit, gjobë 100 milionë euro për YouTube

Platforma YouTube rrezikon një gjobë prej 100 milionë dollarësh për shkeljen e privatësisë ndaj të miturve. Mediat amerikane shkruajnë se departamenti i drejtësisë ka...

Italia rrezikon 4 miliard euro gjobë, shkak keqmenaxhimi i borxhit publik

Komisioni Europian po shqyrton propozimin e një procedure disiplinore për Italinë javën e ardhshme për shkak të dështimit të saj në menaxhimin e borxhit...

Shkeli privatësinë, gjobitet aeroporti ”Nënë Tereza”

Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka gjobitur me rreth 10 mijë dollarë amerikanë koncensionarin “Tirana International Airport” (TIA) për shkelje të parimeve...

Dënohet ish-deputeti Luçiano Boçi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është shpallur fajtor nga Gjykata për fyerje dhe shpifje ndaj ish-ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Në përfundim të gjykimit,...

“Varni njerëzit e bardhë”, reperi i njohur gjobitet me 5 mijë...

Një reper francez, i cili ishte në gjyq për një video muzikore me titull "Hang White People", është shpallur fajtor për nxitje të dhunës...

Makina mbi trotuar, Basha gjobitet për parkim të gabuar në Korçë

Lulzim Basha, ditën e sotme ka vizituar qytetin e Korçës ku është takuar me mbështetësit e tij. Por mesa duket Basha e ka patur me...

“Facebook” i paguan Romës më shumë se 100 milionë euro

“Facebook” arrin një marrëveshje me tatimet italiane, duke mbyllur mosmarrëveshjet me Agjencinë e Hyrjeve për periudhën 2010-2016, ku rrjeti social do të paguajë më...

Nuk fliste mirë gjermanisht, gjobë për kamionistin italian

Shumë shoqëri auto transporti italiane po përballen me penalizime nga më të çuditshmet. Kompanitë e transportit kanë ndezur dritën e 'alarmit' dhe kanë nisur kërkesën...

Çiftet e reja – Gjobë deri në 1071 euro kush nuk...

Të gjithë çiftet e reja të martuar gjatë 5 viteve të fundit të jenë nën shënjestrën e Agjencisë së Mbledhjes së Taksave, ANAF. Sipas...

Audi, gjobë 800 milion euro mbi emetimet e naftës

Prodhuesi i makinave "Audi" është gjobitur nga një prokuror publik në Gjermani për 800 milion euro mbi emetimet e naftës. Kompania pranoi përgjegjësinë për...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...