E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Gjobe

Etiketim: gjobe

Gjobë apo burgim për ndërhyrje në jetën private

Sot kanë hyrë në fuqi ndryshimet e kodit penal që parashikojnë rëndim të sanksioneve për ndotësit e mjedisit por edhe të atyre që ndërhyjë...

Kukës, gjobë kush ndot ambientin

Bashkia Kukës do të aplikojë gjoba për të gjithë qytetarët apo subjekt që nuk i depozitojnë mbetjet në vendet e caktuara. Drejtori i Shërbimeve...

Gjobë turistëve nëse konsumojnë ushqime në shkallët e Trinita dei Monti

Roma do t’u vendosë gjoba të kripura turistëve, të cilët ulen dhe konsumojnë diçka në shkallaret e famshme të ‘’Trinita’ dei Monti’’ një nga...

Pesë mijë biznese rrezikojnë gjobë, 30 shtatori afati i fundit për...

Subjektet që kanë aplikuar në e-Albania, por nuk kanë mundur të dorëzojnë bilancet e tyre brenda afatit nuk do të gjobiten. Qendra Kombëtare e...

Abuzimi me të miturit, gjobë 100 milionë euro për YouTube

Platforma YouTube rrezikon një gjobë prej 100 milionë dollarësh për shkeljen e privatësisë ndaj të miturve. Mediat amerikane shkruajnë se departamenti i drejtësisë ka...

Italia rrezikon 4 miliard euro gjobë, shkak keqmenaxhimi i borxhit publik

Komisioni Europian po shqyrton propozimin e një procedure disiplinore për Italinë javën e ardhshme për shkak të dështimit të saj në menaxhimin e borxhit...

Shkeli privatësinë, gjobitet aeroporti ”Nënë Tereza”

Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka gjobitur me rreth 10 mijë dollarë amerikanë koncensionarin “Tirana International Airport” (TIA) për shkelje të parimeve...

Dënohet ish-deputeti Luçiano Boçi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është shpallur fajtor nga Gjykata për fyerje dhe shpifje ndaj ish-ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Në përfundim të gjykimit,...

“Varni njerëzit e bardhë”, reperi i njohur gjobitet me 5 mijë...

Një reper francez, i cili ishte në gjyq për një video muzikore me titull "Hang White People", është shpallur fajtor për nxitje të dhunës...

Makina mbi trotuar, Basha gjobitet për parkim të gabuar në Korçë

Lulzim Basha, ditën e sotme ka vizituar qytetin e Korçës ku është takuar me mbështetësit e tij. Por mesa duket Basha e ka patur me...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...