Ballina Etiketimet Gjirokaster

Etiketim: Gjirokaster

Shembet banesa e kategorisë së dytë në Gjirokastër, rrezikohen banorët

Reshjet e vazhdueshme të shiut kanë sjellë problematika të shumta në qarkun e Gjirookastrës ku më shqetësuese situata paraqitet në në qytet ku një...

Aksident fatal në Gjirokastër, humb jetën 34-vjeçari

Një aksident ka ndodhur në afërsi të rrugës nacionale Gjirokastër-Tepelenë, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur në një mur. Për pasojë...

Operacion i gjerë antidroge në Gjirokastër, 11 të arrestuar (Video)

Një operacion i gjerë antidrogë është zhvilluar në të gjithë qarkun Gjirokastër, i koduar “Trekëndëshi” me një kohëzgjatje 6 mujore. Gjatë gjithë kohëzgjatjes së zhvillimit...

Gérard Depardieu në Gjirokastër! Ç’e solli aktorin e njohur francez në...

Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është mbajtur larg interesit të kamerave dihet se Depardieu do...

Rreziku nga zjarret. Gjirokastër, masat në terren nuk zbatohen

80 përqind e të gjitha zjarreve të rëna këtë vit në rang qarku në Gjirokastër kanë prekur bashkinë e Dropullit. Me një shtrirje të gjerë...

Veliu ”dush të ftohtë” Policisë së Gjirokastrës

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka ''zbarkuar'' në Gjirokastër ku ka zhvilluar takime me vartësit e tij. Gjatë një takimi...

Testohet ushtria. 320 trupa dhe 100 mjete, lëvizje rrufe nga Zall-Herri...

Përmes një lëvizjeje të shpejtë dhe rrufe nga Zall-Herri në “Arshi Lengo” të Gjirokastrës, rrethe 320 trupa dhe mbi 100 mjete të batalionit të...

Disa ditë pa drita, tregtarët: Po na prishet malli

Në Gjirokastër, në tregun e shumicës së fruta-perimeve prej 4 ditësh mungon energjia elektrike. Shkak sipas tregtarëve është bërë koha e keqe e cila...

“Ku e ke gjakun e gjyshit, i pacipë?” Sherr masiv mes...

Gjatë ceremonisë përkujtimore të luftës së Gërhotit, ka shpërthyer një sherr masiv që ka degraduar deri në përplasje fizike. Ne konflikt janë përfshirë përfaqësuesit e...

Borxhlinjtë, në Gjirokastër shtohen debitorët

Kreu i Ndërmarrjes së Ujësjellësit, Gentian Llogo tregon se ndërhyrjet për të përmirësuar pjesën e vjetër të rrjetit kërkojnë investime kapitale, ndërkohë po punohet...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com