E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri: Kuvendit do t’i vijmë me detajet e...

Në Komisionin e Ekonomisë po diskutohet Projektligji për aeroportin e Vlorës. I pranishëm është edhe ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, i cili...

Gjiknuri e Ahmetaj inspektojnë kantierin e rrugës Qukës-Qafë Plloçë, ja kur...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri së bashku me ministrin E financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj kanë inspektuar kantierin e rrugës Qukës-Qafë Plloçë....

Reforma e ujit, Gjiknuri: Skema lehtësuese si me energjinë

Edhe në reformën e ujit do të zbatohen skema lehtësuese, siç ndodhi me atë të energjisë. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka...

Ministrat Gjiknuri dhe Klosi shpalosin aksionet e 2018

Në Elbasan së bashku me ministrin e Brendshëm, ishin edhe Klosi dhe Gjiknuri. Dy ministrat, i Mjedisit dhe i Energjisë në një prononcim për...

Zhvillimi i territorit, Gjiknuri: Projektet e investimit të përputhen me planet...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Planifikimit të Territorit organizuan sot forumin me temë “ Planet e përgjithshme vendore,...

Gjiknuri tek Albcontrol, 6 milion dollarë të investuara në 4 vjet...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inspektoi sot investimet e kryera në shoqërinë e kontrollit ajror Albcontrol. Gjatë  katër vjeçarit të fundit, Kulla...

Gjiknuri në Bruksel: Prioritet korridoret e transportit rrugor dhe hekurudhor

Në Bruksel u mbajt takimi i parë i Ministrave të Transportit dhe Infrastrukturës të vendeve të Ballkanit Perëndimor me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të Komisionit...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Qeveria do subvencionojë shtresat në nevojë

Qeveria do të subvencionojë bashkitë dhe ndërmarrjet e ujësjellësave, për shlyerjen e faturave të ujit të pijshëm për familjet më në nevojë. Lajmi është bërë...

Reforma e ujit, Gjiknuri: Brenda 2018, çdo konsumator me kontratë e...

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjinkuri në një takim me donatorët foli për reformën e ujit të pijshëm, aksion që do të ndërmerret...

Prezantohet drejtori i Aviacionit Civil, Gjiknuri: Siguria ajrore prioritet absolut

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri prezantoi Drejtorin e ri Ekzekutiv të Autoritetit të Aviacionit Civil Krislen Keri. Ai shprehu bindjen se Keri...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...