E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

“Buxheti”, Gjiknuri: Rruga Tiranë-Elbasan përfundon në pranverë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikes, Damian Gjiknuri i pranishëm në Komisionin e Ekonomisë ka deklaruar se rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë breda pranverës së...

Shqipëria hap së shpejti ankandin për kërkimin e naftës në det

Së shpejti qeveria shqiptare do të hapë ankandin për kërkimin e naftës në det. Ministri Damian Gjiknuri e deklaroi këtë fakt gjatë një aktiviteti...

Protesta për unazën e re, Gjiknuri: 3 vite qira për ata...

-Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka reaguar sërish pas protestës mbrëmjen e djeshme të banorëve të unazës së re, banesat e të...

U prit me protesta e vezë, ministri Gjiknuri: Shtysë politike

Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës u zu në “pritë” nga banorët e Unazës së Re, teksa do hynte në ambjentet e Top Channel. Me pankarta...

Shpallet kompania fituese e impiantit diellor në Akërni – Gjiknuri: Së...

Është shpallur kompania fituese për impiantin fotovoltaik në zonën e Akërnisë, një investim me vlerë 709 milionë euro. Lajmin e ka bërë të ditur...

Aeroporti i Vlorës, Gjiknuri: Do ndërtohet me çdolloj mënyre

Aeroporti i Vlorës do të ndërtohet edhe nëse nuk përfundojnë negociatat me konsorciumin turk. Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri deklaroi se ky...

Eksportimi i ferrokromit, Gjiknuri: Ia kaluam dhe Enver Hoxhës

Shumë shpejt do të shpallet gara për dhënien me koncension të  termocentralit të Vlorës. Sa i takon eksportimit të ferrokromit ministri i Infrastruktures dhe...

TEC-i i Vlorës – Gjiknuri: Së shpejti shpallim garën ndërkombëtare

Qeveria do të hapë së shpejti një garë ndërkombëtare për investitorët e huaj për të vënien në punë të TEC-i të Vlorës. Deklarata ka...

Rrugët me pagesë, Gjiknuri: Të ardhurat, jo në arkën e privatit,...

Në një kohë kur po planifikohet që një pjesë e akseve nacionalë të jenë me pagesë për kalimin e automjeteve, synohet që të ardhurat...

PPP, “shpëtimi” i rrugëve, Gjiknuri: Është e vetmja mënyrë për t’i...

Partneriteti Publik-Privat, sipas ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri është mënyra e vetme për të shpëtuar rrugët nga degradimi. Teksa po diskutonte në Kuvend...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...