Ballina Etiketimet Gjermanisë

Etiketim: Gjermanisë

Lëvizja e re e Gjermanisë për t’u mbrojtur nga kriza: Emeton...

Do të jetë një plan shumë i madh për të mbrojtur pak nga gjithçka: jo vetëm klimën, por edhe ekonominë që rrezikon të futet...

Angela Merkel ngul këmbë, thirrje Serbisë: Vijoni dialogun me Kosovën

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Brnabic theksoi se procesi i zgjidhjes  së çështjes së Kosovës  duhet...

Gjashtë kushtet e Gjermanisë për Shqipërinë

Gjermania pritet të bllokojë aspiratat e Shqipërisë për në Bashkimin Europian duke vendosur parakushte të forta për hapjen e negociatave në muajin tetor. Mediet gjermane,...

Zgjidhja sipas Gjermanisë, Bërnabiç: Dialog me ekzekutivin e ri të Kosovës

Kosova dhe Serbia mund të bashkëjetojnë por edhe ta njohin shtetësinë e njëra-tjetrës njësoj si dy Gjermanitë e ndara vepruan në vitin 1990. I...

Meta pret ambasadorin e ri të Gjermanisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës Federale të Gjermanisë, Peter Zingraf. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e...

Të rinjtë largohen drejt Gjermanisë

Për dallim nga viti 2015, gjatë së cilit mijëra qytetarë nga Kosova u drejtuan rrugëve ilegale për të dalë në vendet e BE-së, sot...

Spanja bashkohet me Francën dhe Gjermaninë në garën për të ndërtuar...

Spanja i bashkohet Francës dhe Gjermanisë në një projekt për të ndërtuar gjeneratën e ardhshme të avionëve luftarakë. Një model i raketave të reja...

Presidenti Meta takon Ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Gjermanisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Ministrin e Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Republikës Federale të Gjermanisë, Andreas Scheuer. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e...

Basha me ministrin gjerman: Lidhjet e politikës me krimin pengojnë integrimin

Në takimin me Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, kreu i PD Lulzim Basha, shprehu shqetësimin e PD dhe të opozitës për përmasën...

Krimet në Shkodër, Schutz: Të përmirësohet puna e Prokurorisë dhe Policisë

Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Sussane Schutz, ka folur në Shkodër në lidhje me situatën kriminale aty. E pyetur nga gazetarët, ai tha se...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Analiza e “Bloomberg”: Nuk ka datë për Shqipërinë, BE e lodhur me lindjen

Shpresat e Ballkanit për fillimin e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian janë “në fije të perit”...

Ylli Manjani: Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador!

Nga Ylli Manjani - Gjeji vend atij gishti zoti Ambasador! Këtë fyerje nuk ta kishim borxh. As ndonjë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com