E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Gjermania

Etiketim: Gjermania

Rama djersit! Pengesa të reja gjermane për Kryeministrin

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani, nga qeveria po ''shitet'' si mbështetje pozitive për çeljen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE,...

Gjermania do të marrë 25% të emigrantëve nga Italia

Gjermania është e gatshme të marrë në një të katërtën e migrantëve që arrijnë në Itali nga deti, tha Ministri i Brendshëm Horst Seehofer...

Balla takim me ambasadorin e ri: Gjermania, mbi 1 miliard euro...

Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ambasadorin e ri të Gjermanisë në vendin...

Panik në hotelin ku po qëndron Gjermania, bie alarmi …

Momente paniku për kombëtaren e Gjermanisë, vetëm dy ditë para super sfidës ndaj Holandës që do të luhet në Hamburg. Pancerat po qëndrojnë në...

Kryeministri grek kërkon nga Gjermania dëmshpërblimet e luftës

Kryeministri i ri Grek, Kyriakos Mitsotakis ka thënë gjatë një vizite në Berlin se ai shpreson se Gjermania do të pranojë të fillojë negociatat...

Publikohet raporti, Gjermania në prag të recensionit

Prestigjiozia Der Spiegel ka publikuar një raport ku thuhet se qeveria gjermane pret që ekonomia më e madhe e Evropës të kalojë në recesion...

Një leksion nga Gjermania e viteve 1930: Kujdes nga kontrolli shtetëror...

Nga Heidi Tvorek “Mënyra jonë e ardhjes në pushtetit dhe përdorimit të tij, do të kishte qenë e pakonceptueshme pa radion dhe avionin”, pohoi në...

Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, ja profilet më të kërkuara

Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në analizën e Agjencisë Federale...

Këshilli i Europës, Gjermanisë: Merrni masa kundër korrupsionit

Nga Deutsche Welle Sipas Forumit kundër Korrupsionit në Këshillin e Europës, Gjermania nuk ndërmerr mjaftueshëm masa kundër korrupsionit. Bundestag-u bllokon rregullat për më shumë transparencë...

Salvini: Gjermania, shantazh me emigrantët

Gjermania mësohet se ka kërkuar ta kushtëzojë shpërndarjen e refugjatëve të shpëtuar në det me pritjen e më shumë anijeve humanitare në portet italiane....

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...

Rama në Berlin, për negociatat apo si tregtar pikturash?

Qeveria dhe Partia Socialiste kanë më shumë se dy javë që reklamojnë vizitën e kryeministrit në Gjermani....
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com