E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Barcelona i mbijeton “ferrit verdhezi”, me shumë fat në Gjermani (VIDEO)

Borussia Dortmund ka barazuar pa gola ndaj Barcelona, në një ndeshje që meritonte ta fitonte. Verdhezinjtë kanë dominuar totalisht thuajse të gjithë ndeshjen duke...

Rama takon Merkelin, kërkon PO-në gjermane për Integrimin

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë në Gjermani, i shoqëruar nga ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj. Qëllimi i kësaj vizite është...

DW: Shqipëria ndër vendet e para për dëbime nga Gjermania

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për...

Armë dhe drogë, dasmorët shqiptarë “trondisin” Hamburgun në Gjermani

Policia gjermane në Hamburg ka ndaluar në rrugë një kolonë dasmorësh shqiptarë, ndërsa pas kontrolleve u gjetën bomba tymuese, marijuanë dhe disa gëzhoja fishekësh....

Babë e bir në pranga në Gjermani. Si i martonin shqiptarët...

Dy shqiptare, babe e bir dhe një grua rumune duhet te përgjigjen para Gjykatës së Lantdit në Frankfurt për shkelje të ligjit mbi lëvizjen...

Zgjedhjet në Gjermani, ekstremi i djathtë fuqizohet në dy shtete

Partia e ekstremit të  djathtë, Alternativa për Gjermaninë, shënoi rritje të mbështetjeve në zgjedhjet e zhvilluara në dy shtete, e megjithatë jo aq sa...

Emigrantë në Gjermani? Më të refuzuar janë shqiptarët

Rruga e emigrimit drejt vende të BE-së, është e ashpër. Gjermania po dëbon gjithnjë e më shumë shtetas të huaj, veçanërisht shqiptarë. Ministria e...

Ambasadori i ri gjerman, Peter Zingraf, përshëndet në gjuhën shqipe

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf, është prezantuar përpara shqiptarëve sot me anë të një mesazhi me video ku shfaqet duke...

8-vjeçari me 140 km/h në autostradë

Një djalë vetëm 8 vjeç është ka udhëtuar në një autostradë në Gjermani me 140 km/h me makinën që i kishte vjedhur prindërve të...

Refugjatët po futen shpejt në tregun e punës

Integrimi në tregun e punës i refugjatëve të ardhur në Gjermani në vitet e fundit po arrihet më shpejt se sa ishte menduar, sipas...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com