E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Gjergj Kastriot Skënderbeu

Etiketim: Gjergj Kastriot Skënderbeu

“Ylli i mëngjesit” itinerari unik i Skënderbeut, mbi 3 mijë vizitorë...

Mbi 3 mijë vizitorë për gjatë tre ditëve u njohën me itinerarin muzeal “Yjet e mëngjesit”, një labirint ndërveprues imazhesh të Gjergj Kastriot Skënderbeut...

“Viti i Skënderbeut”, Rama: Në nëntor zhvillohet samiti i diasporës

Në një aktivitet të zhvilluar ditën e sotme u çel sipari i “Vitit të Skënderbeut” në nder të 550 vjetorit të heroit kombëtar. Në aktivitetin...

VIDEO/ Enigma e varrit të Gjergj Kastriot-Skënderbeut

Cilat janë të fshehtat dhe enigmat e vendprehjes së Gjergj Kastriot Skënderbeut? Çfarë fle nën memorialin e tij? Përse u mbuluan gërmimet arkeologjike? Cilat janë...

50 fakte nga jeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut

Cila ka qenë jeta dhe veprimtaria e tij? Përse Skënderbeu u shndërrua në pikën referuese të shqiptarëve gjatë Rilindjes dhe përse edhe sot ai...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...