Ballina Etiketimet Gentian Gaba

Etiketim: Gentian Gaba

Aleanca e Teatrit si antidot ndaj Aleancës së Qelbësirave

Nga Gentian Gaba - Ditën e mërkurë, pas një beteje 15-orëshe për të marrë në mbrojtje godinën e Teatrit, Aleanca që drejton protestën kundër shembjes...

Duhet t’i bëjmë naftën Facebook-ut, jo protestës

Nga Gentian Gaba - Çmimi mesatar i naftës në botë është 0,99 euro për litër. Sigurisht ekzistojnë diferenca të mëdha midis shteteve të ndryshme. Në vendet...

Tragjedia e (pa)shmangshme e 30 qershorit

Nga Gentian Gaba - Vendimi i Presidentit të Republikës për të anuluar zgjedhjet e 30 Qershorit, nuk u interpretua si një degë ulliri nga ana...

Këtu vendosim ne

Nga Gentian Gaba - Me fjalën anarki nënkuptohet gjendja që krijohet në shoqëri, kur mungon pushteti shtetëror i organizuar dhe kur nuk veprojnë ligjet...

Sherr në studio, plasin ofendimet: Bibilush, njeri me probleme morale

Politologu Gentian Gaba i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u përfshi në debat me deputetin demokrat Myslim Murrizi. Gaba e ka quajtu...

Në botë, për mos hapjen e negociatave, bëhen edhe filma

Nga Gentian Gaba- Samiti i Berlinit ishte shumë më shumë sesa një takim ndërkombëtar për të ardhmen e Ballkanit. Sigurisht tregoi se dy fuqi...

Një “kapo” si Sandër Lleshi

Nga Gentian Gaba Në zhargonin Lagersprache (gjuhën që përdorej në kampet naziste të përqendrimit), termi ‘kapo’, përdorej për të identifikuar të burgosurin e një kampi...

Një “Natë e Bardhë” për demokracinë

Nga Gentian Gaba Nëpër botë, ‘Nata e Bardhë’, është një mbrëmje kulturore. Një festival i qytetarisë që, në muzg, vërshon nëpër rrugë, muze dhe koncerte....

Çfarë është “Rilindja”, një bandë me e madhe se ajo e...

Nga Gentian Gaba Në librin e katërt të "De civitate Dei", Shën Augustini, flet për mbretëritë pa drejtësi. Doktori i kishës ngre pyetjen retorike: Nëse heqim...

Çfarë është ‘Rilindja’, veçse një bandë me e madhe se ajo...

Nga Gentian Gaba - Në librin e katërt të ‘De civitate Dei’, Shën Augustini, flet për mbretëritë pa drejtësi. Doktori i kishës ngre pyetjen retorike:...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com