E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Kreshnik Spahiu i kërkon Cakajt të dorëhiqet live në emision

Në lidhje direkte në emisionin "Open" Kreshnik Spahiu i ka bërë një thirrje ministrit në detyrë për Punët e Jashtme Gent Cakaj. “Kur të gjithë...

Cakaj: Me mbështetjen e SHBA, digjitalizohet e gjithë arkiva diplomatike

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me ish-Ndihmëssekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euro Azisë...

Cakaj takon ministrin e Jashtëm portugez: Për të siguruar mbështetjen për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë pjesëmarrjes së tij në Ministerialin e Forumit Rajonal të Unionit për Mesdheun,...

Cakaj takim me homologun tunizian: Me rëndësi nënshkrimi i marrëveshjeve për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë pjesëmarrjes në Ministerialin e Forumit Rajonal të Unionit për Mesdheun, zhvilloi një...

Vasili sulmon Cakajn: S’i bëhet vonë për Shqipërinë, se e ka...

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka sulmuar ashpër zëvendësministrin e Punëve të Jashtme Gent Cakaj, i cili me statusin e kryediplomatit...

Cakaj: Kosova i dha shembull gjithë rajonit se si bëhen zgjedhjet

Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj, gjatë një konference me ministrin e jashtëm austriak, Alexander Schallenberg, është shprehur se Kosova i ka dhënës shembull rajonit,...

Cakaj takon Nënsekretaren e OKB: Shqipëria, gjithmonë partner i besueshëm

Gjatë pjesëmarrjes në punimet e sesionit të 74 të Asamblesë së Përgjithshme, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj u...

Cakaj: Shqipëria, angazhim maksimal kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm

Gjatë qëndrimit të tij në Nju Jork, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, mori pjesë në mbledhjen e nivelit...

Cakaj takim me ministrin indian: Njohja e pavarësisë së Kosovës, domosdoshmëri

Gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj u takua me Ministrin e...

Cakaj në OKB: Presim hapjen e negociatave në tetor

Ka nisur punimet sesioni i 74-t i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së ku merr pjesë edhe Shqipëria. Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...