Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Cakaj me zyrtarin e NATO-s: Do të arrijmë objektivin, 2% e...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në takim Drejtorin e Zyrës së Sigurisë së NATO-s, Donald Gonneville. Në...

Cakaj: Thellojmë bashkëpunimin me Maltën dhe Hungarinë

Gjatë Konferencës së Mesdheut të mbajtur në Tiranë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi disa takime dypalëshe me...

Cakaj: Mesdheu të përfshihet në nivele të larta të diskutimit të...

Ndërsa Shqipëria përgatitet të marrë drejtimin e OSBE, ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme Gent Cakaj thotë se vendet e Mesdheut duhet të...

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë urgjente për 11-vjeçarin në...

Deputetët e opozitës së re kanë kërkuar interpelancë urgjente për 11-vjeçarin shqiptar në Siri. Në një letër drejtuar kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçit,...

Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj komentoi vendimin e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev për të shkuar në zgjedhje të parakohshme. Ai tha se situata...

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Cakaj: Të angazhuar maksimalisht

Duke parë shqetësuar e treguar për fëmijën në Siri, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit...

Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të...

Cakaj flet pas vendimit të BE: Nuk dështoi as Shqipëria, as...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, ka dalë sot sërish në një konferencë para mediave për të folur lidhur me vendimin e një...

Pa kaluar 24 orë, Cakaj në konferencën e dytë

Pas refuzimit të Këshillit të Ministrave për çeljen e negociatave të anëtarësimit, kryeministri Edi Rama dhe Gent Cakaj, ministër i Jashtëm në detyrë, dolën...

Negociatat/ Cakaj: I kemi përmbushur kushtet, edhe pse ka mungesë të...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, me anë të një postim në rrjetet sociale deklaron se pavarësisht mungesës së...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...