E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Kandidati për ministër i Jashtëm: Opozita dëmton interesat e Shqipërisë

Kandidati i Edi Ramës për ministër i Jashtëm, Gent Cakaj, veç problemeve që ka me mungesën e përvojës, më shumë se diplomat duket si...

Kandidati për Ministër i Jashtëm po shkon drejt mos dekretimit për...

Emri i Gent Cakaj, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm, ka sjellë reagime të shumta dhe mosaprovim të...

Ish-ministri i Jashtëm: Gent Cakaj s’ka profil

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për një sërë çështjesh  nga ndryshimet në qeveri, mos-dekretimin e shkarkimit të Bushatit nga Presidenti Ilir Meta...

Zëvendësimi i Bushatit, Nesho: Cakaj, s’ka përvojë!

Diplomati Agim Nesho i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar ndryshimet në kabinetin qeveritar të kryeministrit, Edi Rama. Teksa u ndal...

Media greke: Ministri që zëvendëson Bushatin 30 vjeç dhe kosovar

Propozimi i Gent Cakajt si ministër i ri i Jashtëm i Shqipërisë, për të zëvendësuar kështu Ditmir Bushatin, ka gjetur pasqyrim në mediat greke. Gazeta...

Harxhi për Gent Cakaj: Një djalë simpatik nga Kosova, ka shkruar...

Për Edith Harxhin, Drejtore Ekzekutive e "Albanian Policy Center" dhe  ish-zëvedësministre e Punëve të Jashtme, zoti Gent Cakaj është një djalë simpatik, por që...

“Sa libra ka lexuar 28 vjeçari, Ministri i Punëve të Jashtme...

Përzgjedhja e kryeministrit Rama për Ministër të ri të Punëve të Jashtme, zoti Gent Cakaj, vazhdon të krijojë debat. Cakaj nuk është bërë temë...

Me një anglishte “të çalë prej rusi”, ky është ministri i...

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar ditën e sotme 7 ministra, dhe ka paralajmëruar dy të tjerë se kanë afat deri në muajin Qershor. Ndërkohë që...

Hapja e negociatave, zv.ministri Cakaj: Jemi në dialog të vazhdueshëm me...

Qeveria shqiptare është në dialog të vazhdueshëm me vendet anëtare të BE-së, të cilat janë skeptike për hapjen e negociatave. Gent Cakaj, zëvendës/Ministër i Punëve...

Bushati dhe filozofi kosovar, kanë në duar procesin e Integrimit

Qeveria Shqiptare priti dje Komisionerin Europian për Zgjerim dhe Politikën fqinjësore, Johannes Hahn, në kuadër të nisjes së fazës përgatitore të procesit përgatitor për...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...