E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Gent Cakaj

Etiketim: Gent Cakaj

Gent Cakaj reagon për Veselin: Drejtësia selektive nuk është drejtësi

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar me një status në Facebook lidhur me thirrjen që i është bërë për...

Vasili: Cakaj gënjen shqiptarët për dështimin e Edi Ramës me negociatat

Nga Petrit Vasili Cakaj "tuaf" apo antishqiptar, kur gënjen për Makronin? Cakaj me një kurajë patologjike gënjen dhe shtrembëron gjithçka me synimin e vetëm jo që...

Çudit Gent Cakaj: Negociatat nuk u hapën nga që plotësuam kushtet

Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka treguar dy arsyet sipas tij të mos hapjes së negociatave. Ministri në detyrë ka shkaktuar...

Negociatat dështuan, Rama “braktis” detyrën, Cakaj: Ma ka lënë mua vendimmarrjen

Dy javë pas dështimit të tij për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, kryeministri Edi Rama duket se është lodhur nga drejtimi i diplomacisë,...

Cakaj me zyrtarin e NATO-s: Do të arrijmë objektivin, 2% e...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në takim Drejtorin e Zyrës së Sigurisë së NATO-s, Donald Gonneville. Në...

Cakaj: Thellojmë bashkëpunimin me Maltën dhe Hungarinë

Gjatë Konferencës së Mesdheut të mbajtur në Tiranë, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi disa takime dypalëshe me...

Cakaj: Mesdheu të përfshihet në nivele të larta të diskutimit të...

Ndërsa Shqipëria përgatitet të marrë drejtimin e OSBE, ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme Gent Cakaj thotë se vendet e Mesdheut duhet të...

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë urgjente për 11-vjeçarin në...

Deputetët e opozitës së re kanë kërkuar interpelancë urgjente për 11-vjeçarin shqiptar në Siri. Në një letër drejtuar kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçit,...

Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj komentoi vendimin e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev për të shkuar në zgjedhje të parakohshme. Ai tha se situata...

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Cakaj: Të angazhuar maksimalisht

Duke parë shqetësuar e treguar për fëmijën në Siri, ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj garantoi sot se Shqipëria është e angazhuar në...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com