Ballina Etiketimet Genoveva Ruiz Calavera

Etiketim: Genoveva Ruiz Calavera

Shefja e ONM, Calavera: Kundër çdo kompromisi që dëmton krijimin e...

Zëri i Amerikës: Çfarë, ka arritur të realizojë procesi i rivlerësimit (vettingut) sipas mendimit tuaj, nga krijimi i organeve të vettingut deri më sot? Genoveva Ruiz...

Reforma në Drejtësi/Manjani i kthen përgjigje pyetjeve, për të cilat heshti...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në facebook, i ka kthyer përgjigje disa pyetjeve të një komentuesi për “sukseset” e Reformës në...

“Drejtësia po kapet, vettingu me dy standarde”. Çfarë i tha opozita...

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM) për Reformën në Drejtësi, Genoveva Ruiz Calavera, vizitoi këto ditë Tiranë për tu njohur me procesin e...

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Tiranë, takim me Ramën

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në KE, Genoveva Ruiz Calavera ndodhet në një vizitë zyrtare, në Tiranë. Gjatë vizitës së saj, Calavera ka takuar edhe...

Shefja e ONM-së thirrje prokurorëve të Apelit: Aplikoni për KLP-në

Shefja e ONM-së, Genoveva Calavera me anë të një statusi në Twitter i ka bërë thirrje prokurorëve të Apelit që të shfrytëzojnë mundësinë për...

Shefja e ONM, Calavera: Të gjithë do të kalojnë në skanerin...

Vettingu lidhet me të ardhmen e qënieve njerëzore dhe duam të jemi të sigurtë që gjithë puna që po bëjnë institucionet është shumë rigoroze,...

ONM: Vettingu gjithpërfshirës, askush nuk do të shpëtojë nga pastrimi i...

Operacioni Ndërkombëtarë i Monitorimit nuk asnjë dyshim se Vetting-u, do të pastrojë sistemin e drejtësisë shqiptare nga gjyqtarë dhe prokurorë të korruptuar. E kontaktuar nga...

Nishani me Drejtuesen e ONM: Edhe ndërkombëtarët të zbatojnë Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,...

Shqetësimet, Calavera shpjegon se cili do jetë roli i ONM

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian, Genoveva Ruiz Calavera, e cila kryeson edhe misionin e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit i ka dërguar një...

ONM i përgjigjet Avokatit të Popullit: Do marrim parasysh kërkesat

Drejtoresha e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,  Genoveva Ruiz Calavera i është përgjigjur letrës së Avokatit të Popullit, Igli Totozani, duke theksuar se OMN-ja do të...

EDITORIAL

Turizëm apo dajak shqiptar?! A ka më “mihal” të tjerë nëpër Shqipëri?

-Skena si ajo e videos që u publikua dje, ku pronari i restorantit terrorizon turistët si në...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com