E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Gazetari

Etiketim: gazetari

Për herë të parë një gazetar shqiptar në kryesinë e Shoqatës...

Për herë të parë një gazetar shqiptar është zgjedhur në kryesin e Shoqatës së Gazetarëve botërorë me seli në Gjenevë. Bëhet fjalë për Nefail...

“Mirëmëngjes Greq…”!Po raportonte live, gazetarit i vërsulet derri

Gazetari grek Lazos Mantikos po raportonte live nga zonat e përmbysura nga reshjet e shiut jo larg Athinës, kur para objektivit të kamerës iu...

Gazetari s’i mban dot lotët në transmetim live, jep lajmin e...

Tërmeti i fortë i rënë sot në mëngjes ka arritur të marrë 20 jetë njerëzit dhe më se 600 të tjerë i ka lënë...

Gazetari thirrje BE-së: U jepni azil politik shqiptarëve, s’kanë më asnjë...

Gazetari Mentor Kikia në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se Bashkimi Europian duhet t’u japë azil politik shqiptarëve sepse në një shtet...

“Një denigrim i gruas”, pas replikave në rrjet, pezullohet shfaqja e...

Analisti i njohur njëherësh gazetari, Mustafa Nano kishte programuar këtë javë që të jepte një shfaqen e tij “One man show”, në Teatrin Migjeni...

Atentati ndaj Ndojit, Minxhozi: Duket sikur po jetojmë në jug të...

Analisti dhe gazetari, Skënder Minxhozi duke folur për ngjarjen e rëndë të atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoji në Durrës, tha se Shqipëria po jeton...

“Po shpërthen krimi i mafies së pronave”

Gazetari, Ferdinand Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora tha se në Shqipëri në këtë moment po shpërthen krimi i mafies...

90-vjetori i Janullatosit/ Samarxhi: Kryepeshkopi ringjalli ortodoksinë, e ngriti Kishën në...

Gazetari Ferdinand Samarxhi i ftuar në rurbrikën “Opinion” në “News 24” foli për 90-vjetorin e Anastas Janullatosit. Samarxhi u shpreh se kryepeshkopi në krye të...

“Atentati ndaj prokurorit i mirëmenduar”, gazetari publikon foton: Kjo është makina...

Gazetari Spartak Koka ka publikuar në News24 në emisionin “Kjo Javë” fotot e makinës së autorëve të atentatit të djeshëm ndaj prokurorit Arjan Ndoj...

Debati/ Dyrnjaja: Borxhi publik ka ekzistuar. Malaj: Situata e përkeqësuar

Gazetari, Dernis Dyrnjaja, deklaroi në emisionin 360 Gradë të Artur Zhejit në RTV Ora, se situata e krijuar me borxhin publik nuk është një...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...