Ballina Etiketimet Gazeta

Etiketim: gazeta

Gazeta “Koha Jone” 20 prill 2016

Gazeta “Koha Jone” 19 Prill 2016

Z. Kryeministër, nuk shkruaj më për ju

Nga Ahmet Dorsun*/ I nderuar Z. Rama, Për Prof.Dr.Adriatik Kallullin ‘’njeriut që ndriçoi me dritën e veprës së tij, letërsinë shqiptare’’. Këtë dedikim ia kam kushtuar të...

Një muhabet mes kolegësh: Berisha, Mero, Fevziu, Koli, Bushati

Nga Lorenc Vangjeli Kanë qenë gjithëherë në konflikt, por përfundimi i këtij konflikti kanë qenë gjithëherë i ditur. Edhe pse me beteja të humbura herë-herë,...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...