Ballina Etiketimet Gazeta

Etiketim: gazeta

Rrëfehet skocezi, që ka bërë 11 vite burg në Shqipëri për...

Intervistoi për gazetën Sunday Mail, Muhamed Veliu Rasti i bujshëm i dënimit të tre britanikëve në Shqipëri në vitin 2009 për abuzime seksuale, në një shtëpi...

Jetë të gjatë gazetës

Prej vitesh botuesit i bazojnë strategjitë e tyre mbi idenë se herët a vonë letra do të zëvendësohet nga dixhitali. Ama të dhënat në...

Gazeta “Roma”: Kontenierët me plehra të zhdukur në Shqipëri, antimafia italiane...

Sipas gazatës italiane “Roma”, Italia ka nisur një hetim për zhdukjen e kontenierëve me lëndë kimike, nën koordinim e Antimafias Italiane (DIA). Në këtë...

Astrit Patozi për 26-vjetorin e “RD”-së: Kur të nderojnë edhe ata...

Nga Astrit Patozi (Në vend të një urimi për 26-vjetorin e gazetës RD) Ka shumë njerëz në Shqipëri, që jo vetëm nuk e lexojnë, por as...

Turqi: Stafi i gazetës Cumhuriyet dërgohet në burg

Kryeredaktori, Murat Sabuncu, është në mesin e personave që janë dërguar në burg prej ku do të presë procesin gjyqësor ndaj tij Një gjykatë e...

Kriza/“Vdekja” e gazetave të mëdha në botë nga Google dhe Facebook

Shumica e gazetave të mëdha janë duke mbijetuar, ndonëse jo duke lulëzuar, dhe ulja e barrierave të futjes në këtë biznes ka sjellë një...

Gazeta gjermane: LSI dhe Meta do përcaktojnë Kryeministrin në vitin 2017

Gazeta gjermane, “Përpara”, (Vorwaerts.de) organi qendror i Partisë Socialdemokrate në Gjermani, ka publikuar një artikull në lidhje me LSI-në dhe kreun e saj, Ilir...

Vendi ku kryetitulli i gazetave është i njëjtë

Ky është një shembull sesi duhet të jetë media. Në fakt kështu nuk duhet të jetë,e se pastaj nuk quhet media. Ky është një shembull sesi...

Shkruar nga Mimoza Dervishi për 25 vjetorin:”Koha Jone”- In Memoriam!

Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, "Koha Jonë" bën 25 vjeç. Unë hyra aty në gusht të...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emirn Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com