Ballina Etiketimet Gazeta

Etiketim: gazeta

Mbyllet pas 16 vitesh gazeta “Express”, mesazhi i fundit: “Shijoje telefonin...

Quhej “Express” dhe shpërndahej falas në Uashington. Pas 16 vitesh, kjo gazetë i ka “mbyllur faqet” dhe nuk do të printohet më. Njoftimi i trishtueshëm...

VIDEO ARKIV/“Associated Press” publikon pamjet e redaksisë së djegur të “Koha...

“Associated Press” (AP), agjencia amerikane ndërkombëtare e lajmeve, ka publikuar arkivat e lajmeve të saj të publikuara në vite. Në raportimet e kësaj agjencie...

22 vite si gazetashitës, ”Noçja”: Ndryshime në qeveri (VIDEO)

Me kapele në kokë dhe gazetat në dorë, Isai, 54-vjeçari nga Dushku i Lushnjes, shet gazeta për pushuesit në zonën e Plepave në Durrës....

Gazeta italiane ironizon keq Gjermaninë pas eliminimit: Shihemi në plazh!

Rivaliteti mes Italisë dhe Gjeramanisë është i njohur në Kupën e Botës, por këtë verë, nuk mund të ndodhte për shkak se Italia nuk...

Pse Edi Rama po merr ish-luftëtarët e ISIS në Tiranë?

Nga Mili Xhani - Qeveria shqiptare ka planifikuar ndërtimin e një qendre rajonale për koordinimin e ish-luftëtarëve të ISIS në Rajonin e Ballkanit. Projekti për...

Kosova çudit gazetën turke: Të parët në Europë që dorëzuan gylenistë

Në titullin “Agjencia Turke e spiunazhit, me ndihmën e Kosovës, kap gjashtë të dyshuar të lidhur me FETO” gazeta turke “Hurriyet” duke u thirrur...

Media shqiptare në 2017

Nga Lutfi Dervishi Më shumë moderatorë se gazetarë! 2. Më shumë gazeta se lexues! 3. Më shumë emisione se shikues! 4. Më agresiv analistët se opozita! 5. Arriti...

Alida Hisku, plagët e pashëruara të një artisteje të madhe

Nga Albina Gjergji Përtej pasionit, personalisht e kam konsideruar edhe fat të madh që në jetë kam ushtruar profesionin që gjithmonë kam dashur të bëj,...

Ligji i ri që po përgatit Rusia për shpërndarjen e gazetave...

 Ministria e Komunikimeve të Rusisë ka përgatitur një projektligj, i cili do të gjobiste shpërndarjen gazetave dhe revistave nga vendet e huaja, pa lejen...

Mashtroi Biblioteka Kombëtare? Zjarri shkrumboi gazetat e viteve ‘30

Zjarri që shkrumboi para dy javësh katin e poshtëm të Bibliotekës Kombëtare, sipas disa dyshime, ka djegur koleksionet e vyera të gazetave të viteve...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...

Shpërthen Dritan Kaba ndaj Albin Kurtit dhe Andi Bejtjes

Nga Dritan Kaba - Sot analisti Andi Bejtja në një status në Facebook, shpreh entuziazmin e tij për...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com