E shtunë, Nentor 16, 2019
Ballina Etiketimet Gazeta Gjermane

Etiketim: Gazeta Gjermane

“Politikania më e bukur në Ballkan”, gazeta gjermane shkruan për ish-deputeten...

Duda Balje, e cilësuar si një nga femrat më të bukura në politikë, është ndër politikanet më të komentuara në Kosovë, për stilin e...

Gazeta gjermane: Pas 30 vitesh në Shqipëri vlerësohet Enveri, jo viktimat...

Gazeta gjermane "Tagesspiegel" ka sjellë një raportazh nga Shqipëria, përpiqet të eksplorojë të shkuarën komuniste “Edhe sot, 28 vjet pas mbarimit të komunizmit, shumë anëtarë...

Maskarada e 30 qershorit, gazeta gjermane: Në Shqipëri dalin më shumë...

“Të dielën u zhvilluan zgjedhjet lokale në Shqipëri. Me rreth 20 përqind, pjesëmarrja ka të ngjarë të jetë më e ulëta në historinë e...

Gazeta gjermane zbulon mënyrën se si po jeton Michael Schumacher

Gazeta prestigjoze gjermane “Bild” i ka kushtuar faqen kryesore ish-kampionit të Botës në Formula 1, Michael Schumacher. Në artikullin që hapet me titullin ” Kjo...

Gazeta gjermane zbulon datën e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Gazeta gjermane, “Frankfurter Rundschau” ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se marrëveshja tashmë është përfunduar dhe do...

Aeroporti i Vlorës, gazeta gjermane: Do ndërtohet nga një i afërt...

Konsorciumi turk që ka paraqitur ofertën për të ndërtuar Aeroportin e Vlorës është i njëjti që po ndërton aeroportin më të madh në Botë,...

Gazeta gjermane: Vuçiç thirrje serbëve që ta kuptojnë se e kanë...

Me propozimin për dialog të brendshëm për Kosovën, Aleksandar Vuçiç i hodhi hije të errët historisë serbe në bërjen e së cilës ka punuar...

“Vlahutin, krimi e droga”, gazeta gjermane zbulon arsyet pse s’hapen negociatat

Gazeta gjermane “Franfurter Allgemeine Zeitung” në një artikull të sajin me autor Karl­Peter Schwarz shkruan se Shqipëria është larg hapjes së negociatave. Gazetari përmend...

Media gjermane: Shqiptarët, populli i vetëm ku Putini nuk mund të...

Pasi media austriake Der Standard, para pak ditësh shkruajti se në Ballkan vetëm Shqipëria dhe Kosova janë orientuar strikt pro-perëndimit, e këtij mendimi është...

EDITORIAL

“Video e prova përvëluese”, paralajmërimi i fortë i Presidencës

Presidenti Ilir Meta ka rikonfirmuar përmes zëdhënësit të tij, Tedi Blushi, se ditën e hënë do të...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...