E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Gazeta Dielli

Etiketim: Gazeta Dielli

Konferencë shkencore për 110-vjetorin e gazetës “Dielli” në SHBA

Në Manhatan SHBA u mbajt sot konferenca shkencore për 110-vjetorin e gazetës “Dielli”, një nga mediat historike me rëndësi për shqiptarët e Amerikës, por...

Kontributi i VATRËS në Konferencën e Paqes në Paris 1919     

 Në 110 vjetorin e gazetës DIELLI/Pjesa e Dytë  Nga Mal Berisha*   Historia e”Vatrës” dhe “Diellit” bëjnë pjesë në fondin e artë të historisë së përpjekjeve shqiptare...

VATRA – “Qeveria shqiptare” në mërgim

Pjesa e Parë/ Në 110 vjetorin e gazetës DIELLI Nga Mal Berisha* Hyrje Federata Pan – Shqiptare VATRA e Amerikës dhe organi i saj botues “DIELLI” kanë...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com