E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Patozi: Basha sëmundja e PD-së, e ndan partinë me vjehrrin dhe...

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ftuar sonte tek emisioni "Opinion", ka vendosur të flas "pa doreza" mbi situatën në të cilin ndodhet PD-ja...

Bregu: Gabim të bëhen zgjedhjet tani, s’ka garanci për rivalët

Ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, ka theksuar se zgjedhjet brenda partisë në muajin korrik. Sipas saj nuk mund të bëhen...

Gara për KLGJ e KLP, 32 garuesit do t’i nënshtrohen Vettingut

32 prokurorë e gjyqtarë në garë për t’u bërë pjesë e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë do duhet të...

Angela Merkel dhe gara për mandatin e katërt

Në politikë, ashtu si në ekonomi, Gjermania ka prirje të mos habisë. Është modeli i stabilitetit. Pra teoria dominuese në këtë fundvit, është se...

Stenografia dhe gazetaria

Në manualet e teksteve që mësojnë parimet e gazetarisë njihet termi i “show-leather reporting” që në shqip do të thotë raportimi nga terreni. Në...

Mbyllet votimit për kreun e FRESSH

Pas përfundimit të procesit të sotëm të zgjedhjeve për kryetarin e ri të FRESSH-it, statistikat tregojnë një pjesëmarrje votuesish prej 65%. Sipas Zyrës së Shtypit...

Jo dhe aq FRESSH!

Për demokracinë e brendshme të partisë nuk shfaqën shqetësim, për të larguarit e fundit nga partia vetëm dy prej tyre i quajtën humbje, të...

Batutat me të rinjtë e FRESSH, Rama: Forumi ka nevojë për...

Me debatin e fundit në Tiranë është mbyllur fushata për kryetarin e ri të 'FRESH VOICE'. Tashmë 8 kandidatët Ana Abdi, Eljo Hysko, Elsamed Mukaj,...

FOTO/Gara të çmendura në rrugët e Tiranës, kapen “pilotët”

Shpesh i ndeshim rrugëve të Tiranës; makina të shtrenjta, të modifikuara në pamje dhe pjesë motorike. “Fluturojnë” në garë me njëra-tjetrën. Ndonëse zgjedhin natën...

Ministri i Jashtëm rus tallet me presidencialet në SHBA: Ka shumë...

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është tallur me fushatën amerikane gjatë një interviste për CNN. I pyetur nga gazetarja e famshme Christiane Amanpour lidhur...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com