E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Gara në PD, Gjana: “S’ka pasur incidente gjatë votimit”

Kur kanë mbetur dhe 1 orë e 30 minuta nga përfundimi i zgjedhjeve brenda partisë, kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana në...

Gara në PD/ Basha: Demokratët më të bashkuar pas zgjedhjeve

Ashtu si rivali i tij Selami, edhe kreu i vetë ngrirë i PD-së, Lulzim Basha deklaroi pas votimit se pas këtyre zgjedhjeve një gjë...

Dikur me PS, sot votuan për kreun e ri të PD-së...

Dy deputetët demokratë, ardhur nga radhët e socialistëve, Kastriot Islami dhe Asllan Dogjani kanë hedhur votën e tyre mëngjesin e sotëm rreth orës 10:15...

Mesazh pas votimit, Selami: Zhgënjim për kolegët që bojkotojnë (FOTO)

Ka votuar në selinë qendore, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami. Sikurse ishte njoftuar ai ka hedhur votën pak para se ora të...

Zgjedhjet në PD/Ja kur voton Basha dhe Selami

Që herët në orën 08:00 ka nisur votimi për të zgjedhur kryetarin e ri të Partisë Demokratike, të drejtën e votës e kanë mbi...

Bregu: Jo anti-Bashë por ai është i paaftë për të menduar

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu nuk do të votojë ditën e nesërme në zgjedhjet e brendshme të Partisë Demokratike për zgjedhjen e kreut...

Zëri i Amerikës: Basha rrezikon të ketë frenat e një partie...

Në Shqipëri drejtuesi i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kërkon një mandat të dytë në krye të forcës kryesore opozitare në votimet që do...

Ish-kreu i degës së Durrësit: Votoj për liderin që na mungon

Ish-kreu i Partisë Demokratike i degës së Durrësit, Osman Stafa, ka deklaruar se do të votojë për Eduard Selamin në garën për kreun e...

Zgjedhjet në PD, voton edhe Lek Plepi

Lek Plepi nga Shkodra i cili është kthyer tashmë në një “fenomen” shqiptar, batutat e të cilit kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve, është anëtar...

PD zgjedh nesër kryetarin, ja adresat e qendrave të votimit

Pas 16 ditësh fushatë në mbarë vendin, demorkatët do të zgjedhin të shtunën kryetarin e ri mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit. Të drejtë...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...