E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Gara

Etiketim: gara

Ciraku i Maleficentit

Enton Abilekaj Morën pjesë 20 mijë anëtarë më shumë se në 2013 dhe vetëm 5 mijë votuan Selamin. Pas humbjes se thellë në 25 qershor,...

Eduard Selami falenderon mbështetësit por thekson se…

Pasi humbi garën për kreun e PD-së, Eduard Selami ka falenderuar edhe njëherë të gjithë ata demokratë që e mbështetën në këtë proces. Me anë...

Pas fitores, Basha “shuan” kritikët: Vlerësoj Selamin, PD e bashkuar

Pas konfirmimit të mandatit të dytë si kryetar i PD-së, në një dalje të parë për mediat, Lulzim Basha ka falenderuar të gjithë demokratët...

Pranon rezultatin, Selami uron Bashën dhe zbulon çfarë do bëjë në...

Kandidati për kreun e PD-së, Eduard Selami, pas shpalljes të rezultatit të garës, ka dalë në një konferencë për shtyp. Selami u shpreh se e...

Fitorja e Bashës, Topalli: Kali i Trojës në krye të PD,...

Pas rezultatit të zgjedhjeve brenda Partisë Demokratike, ku Lulzim Basha u rikonfirmua kryetar për një manadat të dytë, kritikët e tij nuk kanë qëndruar...

Fitorja e Bashës, mesazhi i Patozit: Fali o Zot, se nuk...

Pas fitores që demokratët i dhanë me 91% të votave për një mandat të dytë Lulzim Basha, ka reaguar kritiku i tij më i ashpër,...

Atmosfera në selinë blu, Basha fiton edhe në degën e Selamit

59 mijë demokratë rikonformuan Lulzim Basha në krye të Partisë Demokratike. Pas numërimit të 73 kutive, 53931 vota ishin për Bashën, ndërsa 5136 për...

Demokratët votojnë Lulzim Bashën si kryetar, fitore e thellë ndaj Selamit

Demokratët kanë zgjedhur që Lulzim Basha të ketë një mandat të dytë si kryetar i Partisë Demokratike. Dje anëtarët në të gjithë vendin votuan...

Dalin shifrat, ja sa anëtarë votuan për kryetarin e PD-së

Komisioni i operacioneve elektorale bën publike të dhënat përfundimtare të pjesëmarrjes në votim të anëtarëve të Partisë Demokratike në të 12 qarqet e vendit....

Gara në PD/Mbërrijnë kutitë e para në selinë blu

Në shumicën e qendrave të votimit për kryetarin e ri të PD-së, votimi është mbyllur, ndërsa ka nisur dhe dorëzimi i kutive. Kështu pak minuta...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ka disa zgjidhje për krizën…

Nga Kastriot Islami Kriza politike, kushtetuese, sociale, është thelluar në ekstrem. Në horizont po duket një krizë e thellë...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...