E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Gani Dizdari

Etiketim: Gani Dizdari

E dogji pasuria e vajzës, shkarkohet përfundimisht gjyqtari i Kushtetueses Gani...

Pas shqyrtimit të ankimit, në datë 12 shkurt trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe...

Shkarkimi Dizdarit, Bylykbashi: Tallje dhe banditizëm i Ramës ndaj Gjykatës Kushtetuese

Gani Dizdari është anëtari i radhës i Gjykatës Kushtetuese, i cili është shkarkuar sot prej Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Vendimi ka ardhur pas...

I fundit te Kushtetuesja në “sitën” e Vettingut, problemet dhe shoqërimi...

Ka nisur në orën 12:00 seanca dëgjimore për gjyqtarin Gani Dizdari, i cili është i fundit gjyqtar nga Gjykata Kushtetuese që kalon në sitën...

Cilët janë dy gjyqtarët që do të dalin para KPK të...

Dy gjyqtarë do ti nënshtrohen procesit të vettingut të enjten dhe të premten. Nesër do të dalë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit gjyqtari i...

Flet gjyqtari i Kushtetueses, Gani Dizdari: Nuk më është refuzuar viza...

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari ka mohuar se i është revokuar viza. I pyetur nga Ora News ai ka deklaruar se nuk ka patur...

EDITORIAL

Ylli Manjani: Mos i hapni rrugë Edi Ramës

Nga Ylli Manjani Të gjithë ata që sot thonë se Edi Rama është i çmendur dhe se nuk...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...