Ballina Etiketimet Gallup

Etiketim: Gallup

Korrupsioni, gjeneratori i palumturisë – Gallup: Lumturia e shqiptarëve rritet lehtë

Pavarësisht se ka fituar 5 pozicione në Raportin Global të Lumturisë 2019, i cili publikohet çdo vit nga Gallup, vendi ynë vijon të mbetet...

Gallup: Popullariteti i politikanëve në pikiatë të pashembullt

Në të gjithë botën po rritet pakënaqësia me liderët e politikës. Këtë e konfirmon një studim i Shoqatës Ndërkombëtare Gallup. Po shtohen shenjat e...

Shqiptarët të stresuar – Raporti i “Gallup”, në krye të Europës...

Shqipëria dhe shqiptarët klasifikohen ndër vendet dhe popujt me nivelin më të lartë të stresit dhe shqetësimeve në Europë por edhe më gjerë. Harta,...

Sa besojnë shqiptarët tek politika e SHBA-ve? Ja çfarë thotë raporti

Raporti i fundit i organizatës Gallup mbi opinionin e botës ndaj Shteteve të Bashkuara tregon se ndonëse miratimi i politikave amerikane nga opinioni botëror...

A do ta shkundë Rusia e Putinit, votën e Amerikës?

Disa analistë të kibernetikës druhen se hackerët e Kremlinit do të shkatërrojnë besimin e amerikanëve tek zgjedhjet “Vota presidenciale mund të mos manipulohet, por ajo...

Gallup: Shqipëria vend me angazhim të ulët social

Instituti amerikan Gallup ka realizuar një studim në lidhje me angazhimin në shoqërinë civile, qoftë kjo për dhurimin e fondeve apo edhe për dedikimin...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com