E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Gafurr Mazreku

Etiketim: Gafurr Mazreku

Rrëzohet dekorimi i Gafurr Mazrekut (Dokumenti)

Shpallja “Qytetar Nderi “ pas vdekjes për ish-deputetin Gafurr Mazreku në Has është rrëzuar nga Prefekti i qarkut të Kukësit, Zenel Kuçana. Në një deklaratë publike,...

Ja ku kërkoi strehim politik Gafurr Mazreku pasi shtiu mbi Azemin

Nga Enkel Demi - Në atë kohë drejtoja Radio Koha, e cila ishte e para radio që i kushtohej lajmit, ndërsa ndodhte. Ishte viti 1998...

PD: Rama është urdhëruesi i dekorimit. Ai do mbajë përgjegjësi personale!

Partia Demokratike dhe Kryeministri Edi Rama kanë shkëmbyer sot replika të ashpra për dhënien e titullit "Qytetar Nder" i Hasit, atentatorit të Azem Hajdarit,...

Kreu i Këshilltarëve të djathtë të Hasit thirrje prefektit që të...

Pas vendimit të këshilltarëve të majtë për miratimin e dhënjes së titullit qytetar nderi për Gafurr Mazrekun ka reaguar kreu i këshilltarëve të djathtë...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...