E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Futboll

Etiketim: futboll

Foto/ Shqipëria premton spektakël në “Elbasan Arena”, atmosfera para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë do të zbresë sot në fushë, ku do të përballet me përfaqësuesen e Islandës në stadiumin e Elbasanit, “Elbasan Arena”. “Koha Jone" sjell...

Në Holandë eksperimentohen 3 rregulla që mund të bëjnë revolucion në...

Sezoni i kaluar, në kampionatin holandez të moshës nën 23 vjeç, ekzistonte një eksperiment shumë i veçantë, duke u ndihmuar edhe nga federata. Synimi...

FOTO/ 30 vjet nga tragjedia që ndryshoi futbollin anglez

Më 15 prill 1989, ishin 93 tifozë që humbën jetën në fatkeqësinë më të rëndë sportive të ndodhur në Britaninë e Madhe. Ata u shtypën...

Mateo trashëgon aftësitë e Cristiano Ronaldo, shikoni si 2-vjeçarin gjuan topin

Duket se dy djemtë e Cristiano Ronaldo do jenë trashëgimtarë të denjë të babait të tyre. Ylli i futbollit ka treguar një video ndërsa luan...

Pogba presion United, kërkon pagë faraonike

Pogba presion United, kërkon pagë faraonike Ylli i Djajve dëshiron 500 mijë sterlina në javë për tu barazuar me Alexis Sanchez si lojtarin më të...

Po shkëlqen në Holandë, Barcelona shfaq interes për yllin e Dortmund

Pothuajse 10 vite pas nënshkrimit me Zlatan Ibrahimovic për 69 milionë euro, Barcelona ka kthyer vëmendjen nga një futbollist me cilësitë e sulmuesit të...

Refuzoi kombëtaren shqiptare, 25 vjeçari firmos kontratën e jetës

Ai u bë i njohur pasi refuzoi kombëtaren shqiptare. Bëhet fjalë për Elvis Kabashin, talentin që në moshën 18 vjeçare u bë pjesë e...

Solskjaer përpilon listën e dëshirave, United gati të “thyej” bankën

Pasi arriti të bind Ole Gunnar Solskjaer për firmosur deri në vitit 2022, Manchester United është gati të hap thesin për në merkaton e...

Shqipëria sfidon Turqinë, “Plisat” pushtojnë Shkodrën

Shqipëria pret Turqinë në "Loro Boriçi", e vlefshme për kualifikueset e Euro2020. Një takim që pritet të jetë mjaft emocionues, diçka e cila ka ngjallur...

Pasuesi i Suarez, Barcelona “peshkon” në Bundesligë

Sulmuesi i Eintracht Frankfurt, Luka Jovic është ndër emrat më të lakuar për momentin në merkato. Sezoni aktual që po kalon ka tërhequr vëmendjen e...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...