E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Fushata

Etiketim: fushata

Patrioti i rremë! Për ca vota, Rama ndryshon dhe flamurin

Për vota ujku bëhet edhe si dele. Në takimet e tjera me flamurët e Shqipërisë nga pas për dekor, ndërsa në takimet e sotme...

Protestuesit “pushtojnë” Tiranën, Rama prezanton kandidatin në Berat

Mijëra opozitarë janë mbledhur në kryeqytet dhe kërkojnë largimin e kryeministrit, i cili nuk ndodhet në Tiranë. Rama është duke zhvilluar një takim tani në Berat duke prezantuar kandidatin për...

Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

Presidenti Ilir Meta ka anuluar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore. Në një deklaratë për mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur të shfuqizoj Dekretin...

Protesta. Basha mesazh ndërkombëtarëve: Ikja e Ramës, e panegociueshme

Opozita zhvilloi sot protestë e tetë kombëtare, me një pjesëmarrje masive të qytetarëve. Tubimi zgjati për rreth tre orë dhe ndryshe nga herët e...

Fushata, Rama-Veliaj kafe me banorët e Njësisë 3

Dita e punës nisi ndryshe sot për kryeministrin Edi Rama dhe kandidatin e PS për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, i cili kërkon besimin...

Nis fushata për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Tre kandidatët për president të Maqedonisë së Veriut kanë nisur fushatën 20-ditore për të siguruar mbështetjen e qytetarëve për të parin e shtetit. Blerim...

Fushata kundër njohjes së Kosovës, Daçiç: Ndërkombëtarët duan të heqim dorë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, është shprehur për mediat serbe se ndërkombëtarët i kanë kërkuar që të pezullojë fushatën, ku ai i kërkon vendeve që e...

Klosi: Këtë sezon turistik, Shqipëria më e pastër

Gjatë gjithë sezonit turistik Shqipëria do të jetë shumë më e pastër. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi e dha mesazhin gjatë punës...

Fushata e LGBT në shkolla, MAS: Strategji kundër diskriminimit

Pas debatit ndaj fushatave të LGBT-së në shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet, kryesisht të Tiranës, ka reaguar Ministria e Arsimit. Përmes një deklarate, ky institucion...

Nis fushata për pagesat e prapambetura dhe kontratat e reja

Bashkëpunimi i ngushtë në mes qytetarëve dhe Ujësjellës Kanalizime Tiranë është tashmë një aset për të rritur më shumë efikasitetin e punës në shërbim...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...